Różności i nowinki technologia

Twitter zakazuje 70 000 kont QAnon, ponieważ konserwatyści zgłaszają utratę obserwujących

Twitter na stałe zawiesił ponad 70 000 kont od piątku, próbując powstrzymać spiski związane z jego usługami, które nie są napędzane przez QA, firma ogłosiła. Mówi się, że konta były „zaangażowane w udostępnianie na dużą skalę szkodliwych treści niezwiązanych z kontrolą jakości i były głównie poświęcone propagowaniu tej teorii spiskowej w całym serwisie”. Jednocześnie prominentne konserwatywne głosy na Twitterze narzekały na utraconych obserwujących.

Twitter zaczął zawieszać konta w piątek po południu, dwa dni po tym, jak prezydent Trump podburzył tłum, który włamał się do budynku Kapitolu. Twitter zaklasyfikował zawieszenia jako część próby „ochrony rozmowy w dniu [its] od prób podżegania do przemocy, organizowania ataków i udostępniania celowo wprowadzających w błąd informacji o wyniku wyborów ”. Washington Post zauważa, że ​​wśród buntowników w zeszłym tygodniu było wielu zwolenników QAnon, w tym samozwańczego „Szamana QAnon”, sfotografowanego bez koszuli w Kapitolu, w rogach i futrzanej czapce.

Zawieszenie kont QAnon przez Twittera zbiegło się w czasie z narzekaniem przez niektórych prominentnych członków GOP na utraconych obserwujących – mianowicie tych, którzy wspierają fałszywe roszczenia o skradzionych wyborach. Republikański przedstawiciel Matt Gaetz narzekał utraty dziesiątek tysięcy obserwujących, co potwierdzają dane z Social Blade. Podobne spadki zaobserwowano w przypadku postaci takich jak Ted Cruz, Josh Hawley i wybrany zwolennik QAnon z Georgii Marjorie Taylor Greene. Wszyscy regularnie zdobywali obserwujących przed czystką QAnon, o której mówi Twitter, która rozpoczęła się w piątek.

Marjorie Taylor Greene, republikańska przedstawicielka z Gruzji, straciła dziesiątki tysięcy obserwujących, odkąd Twitter zaczął blokować konta QAnon w piątek.
Zrzut ekranu: SocialBlade.com

Liczba zawieszonych kont na Twitterze jest wyraźną eskalacją w porównaniu z poprzednimi atakami szczegółowo opisanymi przez firmę zajmującą się mediami społecznościowymi i stanowi jeden z najbardziej uderzających przykładów wpływu dezinformacji online na rzeczywistość. W lipcu ubiegłego roku firma ogłosiła, że ​​zbanowała 7000 kont w związku z teorią spiskową QAnon. Chociaż jego ostatnia akcja zablokowała dziesiątki tysięcy profili, Twitter twierdzi, że pojedyncze osoby prowadziły „liczne” konta.

Oprócz bezpośredniego zawieszenia kont, Twitter twierdzi, że nałożył ograniczenia na inne konta, które przesłały tweety lub retweetowały „powiązane treści”. Zmniejszyła widoczność tych kont w wyszukiwaniu, odpowiedziach i osiach czasu i nie będzie ich polecać innym osobom na Twitterze. Prosi również inne konta podejrzane o spamowanie o zweryfikowanie ich autentyczności, co może spowodować ich tymczasowe zniknięcie z liczby obserwujących.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook