Różności i nowinki technologia

Twój Apple AirTag nie może powiedzieć bzdury, ale może powiedzieć gówno koń

Po tym, co wydaje się być wiekami plotek, spekulacji i zmartwień, że miałem obsesję na punkcie trackera przedmiotów Bluetooth, który wydawał się podobny do tych stworzonych przez kilka innych firm, AirTags wreszcie tu są. Ale zanim zamówisz krążki w stylu Mentos w przedsprzedaży, jest coś, o czym powinieneś wiedzieć: jeśli chcesz wygrawerować swoje AirTagi, nie możesz łączyć emoji konia i kupy w tej kolejności.

Zgadza się, emoji w wersji „horseshit” jest nie do przyjęcia, gdy zdobędziesz grawerunek dla najnowszego produktu Apple. Oto, co się stanie, gdy spróbujesz wybrać ten grawerunek:

Apple odmawia „bzdur” w formie emoji.

Co ciekawe, kupa, a potem koń („gówniany koń”) jest całkowicie w porządku.

Apple nie ma problemu z „gównianym koniem”.

Fikcyjne odchody koni są również uczciwą grą. Pomimo tego, że jest daleko od bycia dokładnie tym samym emoji, „gówno jednorożca” działa dobrze.

Apple jest bardziej wyrozumiały dla fikcyjnych koni.

Podobnie jak w przypadku reprezentacji emoji, próbowałem określić „gówno węża”, „gówno małpy”, „gówno kurczaka”, a nawet „gówniany ptak”.

Podobne ograniczenia dotyczą również rzeczywistych obraźliwych słów. Apple daje ci właśnie listów wystarczy na jakąś twórczą dykcję, ale wyłapuje niektórych oczywistych przestępców. „SUCK”, „NSFW” i „BUTT” wciąż są jednak na stole.

To wszystko jest na pewnym poziomie bardzo głupie, ale spójne z konserwatywną soczewką taty Kalifornii, przez którą Apple wydaje się podejmować większość decyzji dotyczących produktów. Te same ograniczenia dotyczące emoji występują na przykład na grawerach AirPods i iPad. Chociaż na tych urządzeniach „bzdury” wydaje się działać – więc jeśli naprawdę chcesz oznakować swoją obudowę AirPods w ten sposób, zrób to.

Skontaktowaliśmy się z firmą Apple, aby sprawdzić, czy te ograniczenia są zamierzone, czy to błąd.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook