Różności i nowinki technologia

Twoje dochody przewidują, jak dobrze możesz dystansować się społecznie

„Może się również zdarzyć, że ludzie ze społeczności o niskich dochodach właśnie otrzymali różne informacje i korzystają z różnych źródeł informacji. To mogło na wczesnym etapie osłabiać rolę pandemii ”- mówi Weill. „Jest to szczególnie prawdziwe w Stanach Zjednoczonych, gdzie debata jest tak mocno spolaryzowana”.

Przeczytaj całe nasze pokrycie koronawirusa tutaj.

Chociaż bogaci mogą z łatwością zaopatrzyć się w podstawowe produkty, takie jak żywność i lekarstwa, ci, którzy żyją od wypłaty do wypłaty, mogą być zmuszeni do częstszego wpadania do sklepu, gdy napływają pieniądze. A bogaci mogą w rzeczywistości zaostrzać problem ubogich, jeśli korzystają z outsourcingu lub zwiększają liczbę zakupów lub w większym stopniu polegają na dostawach do domu, ponieważ tak wiele osób o niskich dochodach pracuje w handlu detalicznym, magazynie lub dostawie. W końcu, kiedy zamawiasz od Amazona lub innego sprzedawcy internetowego, ludzie muszą fizycznie przygotować paczkę, a inni ludzie muszą dostarczyć tę paczkę pod Twoje drzwi. Inni niezbędni pracownicy, tacy jak robotnicy rolni i pakowacze mięsa, nadal muszą zgłaszać się do pracy, aby zaopatrzyć się w półki. A wszystko to zwiększa szanse, że pracownicy będą narażeni na wirusa – rzeczywiście, pracownicy Amazona zorganizowali zwolnienia lekarskie, aby zaprotestować, jak twierdzą, jako bezradne środki firmy mające zapewnić im bezpieczeństwo podczas pandemii.

„To, co podobało mi się w badaniu, to fakt, że dostarcza ono danych na temat czegoś, o czym ludzie mówią od jakiegoś czasu, jakby machając ręką” – mówi Andrew Noymer, demograf z University of California w Irvine, który nie był zaangażowany w badania. „Ludzie mówią o rewolucji, jaką jest praca w domu, Zoom i tak dalej. Ale jeśli Twoim zadaniem jest spawanie ze sobą kawałków metalu lub coś w tym rodzaju, Zoom – tak dobry, jak jest – jeszcze nie do końca udoskonalił. To faktycznie pokazuje, na podstawie tych pingów urządzeń mobilnych, że to, co myśleliśmy, się dzieje ”.

Ludzie mówią o Covid-19 jako o czymś w rodzaju korektora: jeśli jesteś człowiekiem, możesz go zdobyć. Wirus jest tak złośliwy, że czasami najlepsza opieka zdrowotna, którą można kupić, nadal nie wystarcza, aby odeprzeć śmierć. Bogaty czy biedny, wirus nie obchodzi. Ale to łączy śmiertelność (lub prawdopodobieństwo, że dana osoba umrze z powodu wirusa) z ryzykiem narażenia (lub jak prawdopodobne jest, że dana osoba zostanie zarażona). „Nie jestem pewien, skąd się to wzięło, poza tym, że ludzie zawsze mówią to o katastrofach i nigdy nie jest to prawdą” – mówi Noymer. „Niektórzy ludzie mówili:„ Cóż, Tom Hanks może to dostać i każdy może to zdobyć ”. Ale to nie znaczy, że ktoś będzie dostaniesz go, albo to, albo że pan Hanks i ludzie w jego przedziale podatkowym będą równie narażeni na to.

pracownicy sanitarni sprzątający schody

Wszystko, co musisz wiedzieć o koronawirusie

Oto cały zasięg WIRED w jednym miejscu, od tego, jak zapewnić rozrywkę swoim dzieciom, po wpływ tej epidemii na gospodarkę.

Należy zauważyć, że 43 procent kluczowych pracowników to osoby kolorowe – mówi Chandra Farley, dyrektor programu Just Energy w ramach programu Partnership for Southern Equity. „Czasami automatycznie określamy ludzi jako bezbronnych, nie mówiąc, że są zrobiony być bardziej podatnym na pewne rzeczy z powodu systemowego rasizmu i historycznych nierówności ”- mówi Farley. „Ludzie nie mają niskich dochodów. Ludzie zarabiają niższe dochody, ponieważ w wielu przypadkach zostali zmarginalizowani do zarabiania niskich zarobków z powodu ich podstawowej pracy ”.

Nie wszyscy niezbędni pracownicy otrzymują ubezpieczenie zdrowotne ze swojej pracy i jest to kolejny czynnik leżący u podstaw rozbieżności między tym, kto jest najbardziej podatny na wirusa. Śmiertelność Covid-19 wśród czarnych Amerykanów jest 3,7 razy wyższa niż śmiertelność białych Amerykanów, w dużej mierze z powodu nierównego dostępu do opieki zdrowotnej. Osoby rasy latynoskiej są 2,5 razy bardziej narażone na śmierć z powodu tej choroby niż osoby białe. W San Francisco podział jest szczególnie wyraźny: jedno badanie przeprowadzone w dzielnicy Mission w mieście wykazało, że 96 procent osób, które uzyskały wynik pozytywny, to Latinx, mimo że grupa ta stanowiła tylko 40 procent uczestników. Całkowicie 90 procent stwierdziło, że nie może schronić się w domu.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook