Gry

Ty też możesz posiadać figurkę stonksa

On jest prawdziwy, jest tutaj i jestem taka szczęśliwa. Facet od stonksów ma teraz pięć cali wzrostu, 30 dolarów, co można kupić, wraz z wykresem liniowym, który na zawsze wzrósł o 69 procent. Po raz pierwszy zadebiutował w lipcu ubiegłego roku, ale niech cię to nie powstrzyma.

Oficjalnie nazywa się Meme Man i jest niegrzeczną byłą maskotką co najmniej jednej surrealistycznej strony memów, chociaż zaczął swoje życie jako nieudany model ludzkiej głowy na planszy modelowania 3D 4chan. Meme Man przekroczył jednak swoje pochodzenie. Prawdopodobnie znasz go najlepiej w jego konfiguracji bankiera, pewnie i bez słów zapewniających, że linia pójdzie w górę i że liczby, co za tym idzie, można zaufać.

Nie będę cię okłamywać: nigdy wcześniej nie chciałem czegoś tak głupiego tak bardzo. Może to z powodu klimatu. Grupa dzikich reddyktorów prawie zbankrutowała w zeszłym tygodniu co najmniej jeden fundusz hedgingowy; memy (i Meme Man) były naturalnie wszechobecne. Szał postów był odurzający, a ludzie mieli nadzieję, że kupując akcje GameStop, mogą zmienić równowagę naszego beznadziejnie zepsutego systemu finansowego. To też nie było głupie; nadzieja wypływa wiecznie z ludzkich piersi, a czym jest rynek, jeśli nie urzeczywistnieniem ludzkich nadziei i pragnień?

W każdym razie Youtooz, firma stojąca za figurką, napisała niesamowitą historię swojego produktu. „Na NASDANQ ^ NDQA 0,69 USD (+ 69%) to zawsze wyścig byków. Stonks, wysoki na pięć cali, został uwieczniony w postaci winylu ”- pisze firma. „Ubrany w czarny garnitur i krawat, możesz być pewien, że ten inwestor wie, o czym mówi”. I mają rację. Kto wie więcej o giełdzie niż facet w czarnym garniturze i krawacie?

Jednak sytuacja wydaje się trochę mroczna, przynajmniej na dziś. $ GME spadł o wiele, wiele punktów procentowych; wygląda na to, że szał zaczyna się uspokajać, a linie same się prostują. Rzeczy wracają do średniej. Prawidłowe linie znów się wznoszą, a niewidzialna ręka powróciła do niewidzialnej pozycji. (Wcześniej zatrzymał on obrót akcjami GameStop w Robinhood z powodu kryzysu płynności tej aplikacji wywołanego przez detalicznych reddytorów).

Facet od kamieni trzyma się jednak. Ponieważ gra na rynku nie dotyczy dnia dzisiejszego – chodzi o jutro i pojutrze, a także o miesiące, tygodnie i lata, których potrzeba, aby rozgrywać historie o nieruchomościach i kapitale. Rynek to wiara w lepszą przyszłość ty; inwestowanie jest zasadniczo indywidualnym zajęciem. Giełda jest równie dobrym miejscem, jak każde inne miejsce, w którym można umieścić swoje obawy i marzenia o przyszłości, chociaż jej abstrakcja może uniemożliwić patrzenie na otaczający świat i zastanawianie się, jak wszystkiemu przypisano wartość.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook