NowościTelefony

Udostępnić konta do transmisji strumieniowej? Skonfiguruj oddzielne profile użytkowników

Usługi przesyłania strumieniowego wideo zmieniły sposób, w jaki oglądamy treści w domu i w podróży, ale odwieczny problem z tym, co dalej oglądać, nie zniknął – w rzeczywistości, przy tak wielu rzeczach do obejrzenia i tak krótkim czasie, problem tylko się pogorszył.

Jeśli dzielisz laptopa, tablet lub telewizor z dużym ekranem z innymi osobami, możesz wybrać opcje oglądania i wszystkie fajne funkcje swojej ulubionej usługi przesyłania strumieniowego – od możliwości wybrania miejsca, w którym skończyłeś, po rekomendacje dotyczące tego, co dalej obejrzeć —Można łatwo mieszać, ponieważ wszyscy domownicy korzystają z Twoich kont do transmisji strumieniowej.

Jest rozwiązanie: profile użytkowników. Najlepsze usługi przesyłania strumieniowego pozwalają podzielić oglądanie na czterech lub pięciu innych członków rodziny lub współlokatorów, dzięki czemu zawsze możesz dostać się od razu do tego, co chcesz obejrzeć. Oto, jak skonfigurować to na każdej platformie.

Zwróć uwagę, że zamierzamy podać instrukcje konfigurowania tych profili w Internecie, co jest najłatwiejszym podejściem, ale wprowadzone zmiany zostaną odzwierciedlone na innych urządzeniach, od dekoderów po smartfony.

Amazon Prime Video

Po otwarciu Prime Video w przeglądarce internetowej możesz kliknąć nazwę swojego konta po prawej stronie paska narzędzi, a następnie wybrać Dodaj nowe aby rozpocząć tworzenie dodatkowych profili. Wystarczy podać imię i nazwisko oraz określić, czy konto należy do dziecka (jeśli tak, to po zalogowaniu tego konkretnego użytkownika dostępne będą tylko treści przyjazne dzieciom), a następnie kliknij Zapisz zmiany.

Możesz otworzyć to samo menu rozwijane na pasku narzędzi, aby przełączyć użytkowników (wystarczy kliknąć nazwę) i uzyskać dostęp do Zarządzaj profilami strona. Wszystko, co naprawdę możesz zrobić na tej stronie, to zmienić nazwę profilu lub całkowicie się go pozbyć, ale Prime Video zachowa historię oglądania i zalecenia dotyczące oglądania osobno dla każdego profilu, bez względu na to, którego urządzenia używasz do oglądania.

Netflix

Po zalogowaniu się do serwisu Netflix w przeglądarce internetowej, najedź kursorem myszy na swój awatar użytkownika (w lewym górnym rogu), a następnie przejdź do Zarządzaj profilami. Kliknij Dodaj profil aby to zrobić – najpierw zostaniesz poproszony o podanie nazwy profilu, a następnie możesz ustawić obraz awatara i różne preferencje użytkownika (np. autoodtwarzanie odcinka).

Podczas procesu tworzenia profilu zostaniesz zapytany, czy chcesz skonfigurować go jako profil podrzędny, co oznacza, że ​​możesz nałożyć na niego ograniczenia w zakresie ocen wiekowych i rodzajów treści, które można przeglądać. Te ustawienia i inne opcje (w tym wygląd napisów) można ustawić na stronie preferencji konta w Internecie.

W serwisie Netflix każdy użytkownik może ustawić własne preferencje wyświetlania.

Netflix przez Davida Nielda

Hulu

Po zalogowaniu się do Hulu w Internecie najedź kursorem myszy na nazwę konta w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybierz Dodaj profil z wyświetlonego menu. Hulu prosi o podanie kilku szybkich informacji, takich jak imię i nazwisko oraz data urodzenia. Jest też Tryb dziecięcy opcję, którą możesz włączyć w razie potrzeby, co sprawia, że ​​bardziej dojrzałe treści są niedostępne.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook