Gry

Ujawnienie Halo Infinite stawia Master Chiefa przeciwko Banished w otwartym świecie

Microsoft zaczął dziś odsłaniać warstwy Halo Infinite, prezentując zwiastun podczas Xbox Games Showcase i zagłębiając się w rozgrywkę nowej części 19-letniej serii strzelanek science fiction, w której występuje supersoldier Master Chief . Ten podgląd pokazał spartańskiego wojownika walczącego z frakcją Wygnanych i jej ogromnymi brutalnymi wojownikami w otwartym świecie – z hakiem.

Halo Infinite będzie prawdopodobnie jedną z najlepszych gier, które mogą pomóc Microsoftowi w sprzedaży konsoli do gier Xbox Series X. Ale Microsoft powiedział również, że takie gry będą prawdopodobnie dostępne na obecnej konsoli, Xbox One, a także na komputerze z systemem Windows. W tym sensie gracze nie będą zmuszeni kupować nowej konsoli tylko po to, aby grać w Halo Infinite.

Wśród przecieków: grafika pudełkowa Halo Infinite ujawniła, że ​​Master Chief otrzymuje hak, który powinien zapewnić mu znacznie większą mobilność na polu bitwy. I tak, ten wyciek okazał się trafny, ponieważ pierwsze demo rozgrywki pokazało, że wódz używa haka do wspinania się na wyższy poziom. Użył również haka, aby zapiąć się prosto do elity i wyjąć ją ciosem w twarz.

Istnieje spory popyt na Halo Infinite, ponieważ jest to pierwsza nowa gra podstawowa, jaką seria otrzymała od pięciu lat. W 2015 roku Microsoft powiedział, że Halo wygenerowało 4,6 miliarda dolarów przychodu i sprzedało 65 milionów kopii. Ale gracze, którzy nie wrócili do serii w tym czasie, mogli zapomnieć, że Halo 5: Guardians miało zawiłą historię, jak można się spodziewać, gdy seria trafi do piątej części, a gawędziarzom trudno wymyślić coś oryginalnego. Nagłówek Halo 5 brzmiał, że Master Chief, bohater serii, który wielokrotnie ocalał ludzkość, stał się zdrajcą. Skończyło się na klifie.

Powyżej: Halo Infinite

Źródło zdjęcia: Microsoft

Było oczywiście wielu fanów, którzy nie przejmowali się tą fabułą w kampanii dla jednego gracza, ponieważ wszystko, na czym im zależało, to tryb wieloosobowy. Halo 5 miało kampanię dla jednego gracza z włączoną kooperacją i tryb wieloosobowy 12 na 12 nazwany Warzone z dużą ilością dodatkowego mięsa armatniego. Fani, którzy grają tylko w trybie dla wielu graczy, również nie mogą się doczekać, aby zagrać w coś nowego i nie obchodzi ich, o czym będzie nowa historia.

Firma Microsoft przejęła firmę Bungie, oryginalnego dewelopera Halo w 2000 roku, przygotowując premierę oryginalnej konsoli Xbox w 2001 roku. Gra była wielkim hitem i pomogła firmie Microsoft zająć drugie miejsce w branży konsol do gier. Bungie opuściła Microsoft w 2007 roku i poszła własną drogą dzięki serii Destiny. Ale Microsoft zachował część zespołu, nazwany 343 Industries i kontynuował tworzenie kolejnych gier z serii Halo.

Podczas gdy Halo 5 zadebiutowało w 2015 roku, 343 Industries opublikowało również Halo: The Master Chief Collection na PC w 2019 roku (i Xbox One w 2014 roku). Biorąc pod uwagę wszystkie spin-offy, gry mobilne, gry zręcznościowe i remaki, Halo Infinite jest 16. grą Halo.

24 czerwca Microsoft opublikował klip z dziennikiem audio, który ujawnia powrót The Banished, wrogiej frakcji, która oderwała się od głównej rywalizującej grupy, The Covenant. Wygnani byli głównymi wrogami w Halo Wars 2. Cortana, towarzyszka SI Master Chiefa, zmarła w Halo 4 i została wskrzeszona w skorumpowanej formie w Halo 5. Podobno wróciła również do Halo Infinite.

343 Industries stworzyło do gry nowy silnik Slipspace, będący odniesieniem do innowacji technicznych, które umożliwiły szybsze od światła podróże kosmiczne we wszechświecie Halo. Oznacza to, że powinniśmy zobaczyć znacznie lepszą grafikę dla najnowszych wersji gry na PC i Xbox Series X, z ray tracingiem w czasie rzeczywistym dla realistycznego oświetlenia i cieni.

Rozgrywka

Powyżej: Halo Infinite

Pierwszy zwiastun ujawniający rozgrywkę rozpoczął się od stworzenia kostiumu Master Chiefa. Master Chief mówi: „Nie będzie domu, jeśli nie powstrzymamy Wygnańców”.

Wódz łączy siły z mężczyzną z brodą w nowej ojczyźnie, gdzie walczą z Wygnanymi. Lądują awaryjnie i natychmiast wskakują do pojazdu Warthog. Sprawdzają mapę obszaru dużego regionu, przejeżdżają przez niektóre miejsca okupowane przez siły Przymierza i natychmiast je atakują. Master Chief robi z nimi krótką robotę. Najwyraźniej jest to rodzaj otwartej mapy świata.

Wtedy na scenę wkracza kilku brutali. Master Chief korzysta z szerokiej gamy broni podczas demonstracji i chowa się za tarczą. Używa znanej mu broni i przejmuje od wrogów sprzęt o dużej mocy, w tym znajomy granatnik używany przez Brutów. Master Chief porusza się szybko i wydaje się zwinniejszy w walce. Wrogowie ledwo mają czas na reakcję, gdy porusza się, by ich flankować.

Sam świat wygląda pięknie dzięki grafice opartej na ray tracingu w czasie rzeczywistym. Możesz zobaczyć wspaniałe cienie i oświetlenie. Niebo wygląda pięknie, podobnie jak płynąca trawa i woda. Życie w otoczeniu, gdzie gromadzą się ptaki. Podczas walki muzyka dudni z ciężkim bębnieniem. Kiedy kamera się wysuwa, możesz zobaczyć, że planeta, na której się znajdujesz, ma jakiś pierścień Halo. Widać, że został uszkodzony, a cała jego część pękła.

Interfejs użytkownika jest inny, ponieważ na zewnętrznych krawędziach widać złote wielokąty, gdy Master Chief zostaje trafiony ogniem. Strzelba wodza jest dość potężna. Kiedy wódz osiąga swój cel, znajduje przywódcę Wygnanych mówiącego w transmisji, że jest o krok przed spartańskim wojownikiem i nadszedł czas na ostatnią legendarną bitwę. Mówi, że flota ludzkości została pokonana i „pierścień jest już pod naszą kontrolą”. Dodaje: „To moja ostatnia walka, prawdziwy sprawdzian legend. Rozpal ogień w swoim sercu, Spartanie. Noś swoje kły. Walcz dalej. Umrzyj dobrze ”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook