Nowości

Układy mobilne AMD Ryzen Pro 5000 zapewniają osiem rdzeni w laptopach biznesowych

AMD ogłosiło swoje nowe procesory mobilne z serii Ryzen Pro 5000, konkurenta platformy Intel vPro. Firma twierdzi, że chipy oparte na tej samej architekturze Zen 3, co większość jej serii Ryzen 5000 przeznaczonych dla konsumentów, zapewnią „bezkompromisową wydajność i żywotność baterii” dla cienkich i lekkich laptopów biznesowych. W tym roku pojawią się w serii notebooków biznesowych, w tym Elitebooków, ProBooków, ThinkPadów i ThinkBooków.

Na papierze chipy wyglądają podobnie do ich odpowiedników z Ryzen 5000. Główną gwiazdą jest Ryzen 7 Pro 5850U, z ośmioma rdzeniami, 16 wątkami, 20 MB pamięci podręcznej i podstawową częstotliwością 1,9 GHz ze wzmocnieniem do 4,4 GHz. Linia AMD Ryzen zawiera obecnie jedyne procesory do cienkich i lekkich laptopów, które wykorzystują „osiem wysokowydajnych rdzeni”. W tej chwili cała linia Intel Tiger Lake vPro jest czterordzeniowa (chociaż jej seria H ma po drodze ośmiordzeniowy układ, a ta linia pojawia się od czasu do czasu w ultraprzenośnych), a chip M1 firmy Apple wykorzystuje kombinację wysokiej -moc i wysokowydajne rdzenie.

Linia obejmuje również Ryzen 5 Pro 5650U (sześć rdzeni, 12 wątków) i Ryzen 3 Pro 5450U (cztery rdzenie, osiem wątków). Te trzy chipy mają identyczne specyfikacje, jak odpowiednio Ryzen 7 5800U, Ryzen 5 5600U i Ryzen 3 5400U; wszystkie mają 15W TDP. Wkrótce będziemy testować system 5800U i będziemy mieć lepsze pojęcie, jak te układy będą działać po tym.

Obraz: AMD

To, co nowe chipy mają do zaoferowania firmom, to kilka nowych funkcji bezpieczeństwa. Obejmują one nowy stos cieni (jeśli jesteś ciekawy, oto wyjaśnienie), który ma chronić przed atakami złośliwego oprogramowania. AMD twierdzi, że chipy obejmują również „głęboką integrację z Microsoftem i producentami OEM” dla lepszego bezpieczeństwa, a komputery PC będą miały certyfikat szyfrowania FIPS.

Chipy zawierają również platformę AMD Pro Manageability, która jest konkurentem AMD w stosunku do technologii Active Management firmy Intel, i zawierają „pełne spektrum funkcji zarządzania”. Podobnie jak seria Ryzen Pro 4000, linia 5000 obsługuje Endpoint Manager firmy Microsoft, platformę dla pracowników IT do zarządzania komputerami, serwerami i innymi urządzeniami w organizacji.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook