Różności i nowinki technologia

Ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych drugiej generacji firmy Qualcomm jest większy i szybszy niż oryginał

Qualcomm właśnie ogłosił 3D Sonic Sensor Gen 2, najnowszą wersję swojego ultradźwiękowego czytnika linii papilarnych na wyświetlaczu, który wygląda na ulepszenie oryginalnego modelu pod każdym względem. Nowa wersja oferuje większą powierzchnię czujnika i szybsze przetwarzanie, aby jeszcze szybciej odblokować telefony.

Firma robi tutaj duży skok: nowy model Gen 2 ma wymiary 8 mm x 8 mm, w porównaniu z powierzchnią 4 mm x 9 mm modelu pierwszej generacji, co daje o 77 procent większą powierzchnię. To z kolei oznacza, że ​​łatwiej będzie dokładnie przyłożyć palec do czujnika, a czujnik będzie zbierał więcej danych przy każdym skanie. Łącząc większy czujnik z szybszym przetwarzaniem, Qualcomm obiecuje, że skanowanie odcisku palca w celu odblokowania telefonu będzie przebiegać o 50 procent szybciej dzięki czujnikowi 3D Sonic Sensor Gen 2.

Ultradźwiękowy czujnik Qualcomm pierwszej generacji – czujnik dźwiękowy 3D – zadebiutował w ofercie telefonów Galaxy S10 w 2018 roku. W tamtym czasie prawie co drugi czytnik na wyświetlaczu korzystał ze skanera optycznego, o którym mówiono, że jest wolniejszy i mniej niezawodny. niż nowy ultradźwiękowy.

Jednak rzeczywistość okazała się odwrotna: czujnik dźwiękowy 3D pierwszej generacji napotkał wiele problemów, w tym bardzo problematyczną lukę w zabezpieczeniach, która powodowała, że ​​czytelnicy odblokowywali telefony za pomocą prawie każdego odcisku palca, gdy był używany z niektórymi zabezpieczeniami ekranu. (Samsung później naprawił ten problem, aktualizując oprogramowanie). Niedawno firma wydała kolejną poprawkę do linii Galaxy Note 20, rozwiązującą podobne problemy z osłoną ekranu.

Nowy czujnik jest technicznie trzecim ultradźwiękowym czytnikiem linii papilarnych firmy Qualcomm, po oryginalnym czujniku 3D Sonic Sensor i 3D Sonic Max (wprowadzonym w 2019 r.) – który był w rzeczywistości po prostu znacznie większą wersją czujnika pierwszej generacji, ale tak brakowało żadnych rzeczywistych ulepszeń szybkości. Podczas gdy czujnik 3D Sonic Sensor Gen 2 nie do końca pasuje do czujnika 3D Sonic Max (który zmierzył imponujące 20 mm x 30 mm), poprawa prędkości powinna to nadrobić.

Qualcomm twierdzi, że pierwsze telefony wyposażone w nowy czujnik 3D Sonic Sensor Gen 2 powinny być dostępne „na początku 2021 roku”. Firma nie wspomina w swoim ogłoszeniu o żadnych partnerach ani bardziej konkretnym czasie, ale warto zauważyć, że Samsung ma ogłosić swoje najnowsze urządzenia Galaxy S21 14 stycznia. Samsung jest dotychczas największym klientem ultradźwiękowych czytników linii papilarnych Qualcomm, który wcześniej używał ich w swoich seriach S10, Note 10, S20 i Note 20 przez ostatnie dwa lata.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook