Różności i nowinki technologia

Uniwersalna kamera internetowa Dell UltraSharp 4K wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby utrzymać Cię w kadrze

Firma Dell wprowadziła na rynek wysokiej klasy kamerę internetową UltraSharp, która kosztuje 199,99 USD i jest już dostępna na całym świecie. Jego cylindryczna konstrukcja przypomina starą, ale kultową zewnętrzną kamerę internetową iSight firmy Apple, ale jej funkcje mają na celu konkurowanie z Brio firmy Logitech i innymi nowoczesnymi kamerami 4K. Ponadto ma służyć jako tańsza i łatwiejsza w konfiguracji alternatywa dla montażu lustrzanki cyfrowej za monitorem.

UltraSharp to kamera internetowa USB-C z matrycą Sony STARVIS CMOS o rozdzielczości 8,3 megapiksela. Może nagrywać lub przesyłać strumieniowo w 4K przy 30 lub 24 klatkach na sekundę oraz w 1080p lub 720p przy 24, 30 lub 60 klatkach na sekundę. Możesz dostosować pole widzenia (FOV) w zakresie 65 stopni dla bliskiego przycięcia, 78 stopni lub 90 stopni dla najszerszego dostępnego przycięcia. Kamera internetowa jest wyposażona w szereg funkcji automatycznej korekcji światła, które mają na celu poprawienie wyglądu obrazu niezależnie od oświetlenia. Obsługuje do 5x zoom cyfrowy i posiada autofokus. Dell twierdzi, że UltraSharp oferuje najlepszą jakość obrazu w swojej klasie.

Kamera internetowa Dell UltraSharp

Kabel USB-C można poprowadzić przez uchwyt monitora, aby ułatwić zarządzanie kablami.
: Dell

Ta kamera internetowa może działać bez sterowników na komputerach z systemem Windows 10 lub macOS, ale wiele jej funkcji jest dostępnych tylko w oprogramowaniu Peripheral Manager firmy Dell. Jedną z najbardziej atrakcyjnych funkcji, które odblokowuje oprogramowanie, jest tryb automatycznego kadrowania AI, który pozwala śledzić Twoje ruchy, aby utrzymać Cię w centrum kadru. Kamera internetowa w rzeczywistości się nie porusza, ale obraz wideo wydawał się przesuwać i zapewniać płynne, płynne śledzenie ruchu podczas pokazu na żywo Pobocze. (Poniższy GIF jest dokładnym przedstawieniem.) Podobna funkcja pojawiła się niedawno w nowych inteligentnych wyświetlaczach Amazon Echo Show i najnowszym iPadzie Pro, i jest to zaleta, która obecnie odróżnia kamerę internetową Dell od reszty.

Kamera internetowa Dell UltraSharp

Inne godne uwagi funkcje obejmują czujnik podczerwieni, który może zalogować się do komputera za pomocą rozpoznawania twarzy Windows Hello. Posiada również czujnik zbliżeniowy, który w komputerach Dell może korzystać z funkcji ekspresowego logowania firmy, która umożliwia automatyczne logowanie i wylogowanie w zależności od tego, czy siedzisz przy komputerze, czy nie.

UltraSharp zawiera standardowe mocowanie monitora oraz mocowanie do statywu. Może łączyć się magnetycznie z każdym z nich. (W zestawie znajduje się również magnetyczna osłona obiektywu.) Mocowanie monitora wydaje się być solidną opcją dla większości — nawet dla osób, które posiadają monitory z najcieńszą ramką. A dla streamerów lub osób, które szukają konkretnego kąta, świetnie jest mieć możliwość łatwego umieszczenia go na statywie.

Ale 199,99 USD nie jest tani jak na kamerę internetową, a nawet nie doszedłem do jej największego przeoczenia: nie ma wewnętrznego mikrofonu. Dell powiedział, że skupił się głównie na optyce dla tego modelu, więc musisz zaopatrzyć się we własny mikrofon – niezależnie od tego, czy jest to samodzielny mikrofon USB, XLR, czy też zestaw słuchawkowy. Dla niektórych może to być przełomem, ale pomijając mikrofon, ten jest wyposażony w wystarczająco przemyślane funkcje, które mogą sprawić, że nadal będzie wart swojej ceny. Będziemy testować ten model, więc wkrótce zajrzyj ponownie, aby uzyskać więcej szczegółowych wrażeń.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook