GryOprogramowanie

Uruchamianie Stadia na iOS staje się dużo łatwiejsze dzięki obejściu Stadium

Nowa aplikacja przeglądarkowa, którą można pobrać bezpośrednio z App Store, zapewnia stosunkowo prosty sposób grania w Google Stadia na iPhone’ach i iPadach, Engadget raporty. Reguły Apple oznaczają obecnie, że usługi strumieniowania gier, takie jak Stadia, xCloud i GeForce Now, nie są jeszcze oficjalnie dostępne na iOS lub iPadOS.

Aplikacja Stadium nie jest pierwszym obejściem, któremu udało się uruchomić Stadię na urządzeniach mobilnych Apple, ale znacznie upraszcza cały proces. Jego twórca, u / zmknox, opisuje, jak działa ten proces w poście Reddit tutaj. Wystarczy pobrać aplikację, wprowadzić kilka szczegółów i zalogować się na swoje konto Google. Inni użytkownicy Reddita wcześniej zgłaszali, że mogą korzystać z istniejących przeglądarek, aby osiągnąć to samo, ale Stadium usprawnia cały proces.

Zrzut ekranu z Destiny 2.
Zrzut ekranu: Stadion

Interfejs Stadia nie jest dobrze zoptymalizowany pod kątem iPhone’a.
Zrzut ekranu: Stadion

Udało nam się pobrać Stadium i rozegrać kilka gier, ale nasze wyniki były nieco mieszane. Interfejs Stadia nie skalował się prawidłowo do wyświetlacza naszego iPhone’a (być może zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że nie jest oficjalnie obsługiwany), a kontroler DualShock 4, którego używaliśmy, rozłączył się w środku gry, pozornie nie ma możliwości ponownego połączenia. Jednak z komentarzy Reddita wynika, że ​​proporcje ekranu iPada zapewniają znacznie lepsze wrażenia, a wielu użytkowników zgłasza, że ​​obejście działa „idealnie” dla nich.

Wydanie Stadium następuje, gdy Amazon zdecydował się zastosować bardzo podobne podejście do własnej usługi strumieniowania gier Luna na iOS i iPadOS. Zamiast oferować tradycyjną aplikację na urządzenia Apple, Amazon zamiast tego używa progresywnej aplikacji internetowej (PWA), zasadniczo strony internetowej, którą można uruchomić we własnym kontenerze, dzięki czemu wygląda jak zwykła aplikacja. Twórca stadionu, u / zmknox, powiedział, że to ogłoszenie Luny skłoniło ich do przyjrzenia się podejściu do przeglądarki.

Red Dead Redemption 2 na iPhone’a przez Stadia.
: Sean Hollister / The Verge

To, co się dopiero okaże, to, czy Apple pozwoli na pozostanie Stadium w App Store, gdy tylko zorientuje się, do czego służy aplikacja. Jednak zasady Apple App Store wyraźnie wspominają o „otwartym Internecie i aplikacjach przeglądarek internetowych” jako sposobie dotarcia do użytkowników spoza App Store, jeśli chodzi o gry strumieniowe, co sugeruje, że takie podejście powinno być dozwolone. Lista Stadium App Store nie wspomina o wsparciu Stadia.

Chociaż Apple niedawno zaktualizował swoje zasady App Store dla usług przesyłania strumieniowego gier, nadal nie zezwala na usługi takie jak Google Stadia i xCloud w ich obecnej formie. Zasady Apple wymagają, aby każda gra przesyłana strumieniowo była przesyłana do App Store i pobierana z niego jako oddzielne aplikacje. W tej chwili usługi strumieniowego przesyłania gier działają, oferując jedną aplikację do pobrania, w której możesz grać we wszystkie gry usługi. Takie podejście jest nadal niedozwolone na urządzeniach Apple, a Microsoft nie jest pod wrażeniem.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook