FotoNowości

Urządzenie portalowe Facebooka może teraz wykonywać połączenia Zoom

Portal, urządzenie Facebooka za wykonywanie połączeń wideo, które podwaja się jako cyfrowa ramka do zdjęć, ma dziwny przebieg.

Uruchomione w następstwie wielu skandali politycznych, które wstrząsnęły firmą, urządzenie przeszło od podejrzanego traktowania przez krytyków do szerszego zastosowania przez ludzi desperacko próbujących komunikować się z innymi ludźmi podczas izolacji wywołanej pandemią.

Teraz Facebook ogłosił posunięcie, które może uczynić Portal bardziej przyjemnym dla tych, którzy nadal niechętnie umieszczają w domu aparat należący do Facebooka. Firma dodaje obsługę dodatkowych usług wideokonferencyjnych, popularnych w świecie korporacyjnym. Zoom jest duży, ale w Portalu pojawią się również Webex, BlueJeans i GoToMeeting.

Wcześniej czat wideo w Portalu był ograniczony do usług należących do Facebooka: Messenger, WhatsApp i Workplace (biznesowa platforma społecznościowa Facebooka). Różne nowe aplikacje będą dodawane we wrześniu w portalach Portal, Portal + i Portal Mini, ale w Portal TV pojawią się dopiero pod koniec 2020 roku.

W niezbyt dziwnym momencie Google ogłosił również w środę, że dodaje obsługę Zoom do inteligentnych ekranów z obsługą Asystenta. Właściciele urządzeń z ekranem dotykowym na blacie – mniej więcej analogicznie do Portalu – będą mogli używać ich do rozmów Zoom „jeszcze w tym roku” – mówi Google. Firma nie zapewniła bardziej szczegółowego okna uruchamiania, a Zoom jest jedyną dodatkową usługą, która jest obecnie dodawana. Inteligentne ekrany z Asystentem obsługują już natywne platformy czatu wideo Google, Duo i Meet.

Musimy porozmawiać

Twój pokój Zoom czeka.

: Facebook

Dodając kilka innych funkcji biznesowych w tej aktualizacji – użytkownicy portalu mogą logować się bezpośrednio do Workplace bez łączenia ich osobistego konta na Facebooku, a ekran dotykowy Portalu będzie teraz współpracował z wirtualnymi tablicami w Zoom i BlueJeans – Facebookowi zależy na pozycjonowaniu Portalu jako narzędzie w dobie powszechnej pracy zdalnej.

„To trend, który tylko przyspieszył i nigdzie nie zmierza” – mówi Micah Collins, dyrektor ds. Zarządzania produktami w Facebooku. „Zdecydowanie chcemy nadal inwestować, aby Portal był doskonałym narzędziem dla pracowników zdalnych i uważamy, że oferując większy wybór sposobu dzwonienia i łączenia się, naprawdę robimy duże postępy”.

Nawet z obsługą wideokonferencji innych firm Portal nie jest dokładnie niezależny od platformy. Użytkownicy nie potrzebują konta na Facebooku, aby korzystać z Portalu, ale nadal będą musieli zalogować się za pomocą WhatsApp lub Workplace – platform, które są własnością Facebooka. (Podobnie, inteligentne wyświetlacze Google wymagają konta Google). Dodatkowe funkcje portalu, takie jak asystent głosowy i funkcja Story Time do czytania wirtualnych książek dla dzieci, są dostępne tylko po zalogowaniu się na Facebooku.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook