OprogramowanieRTV

Uzasadnienie Florydy za napadnięcie demaskatora COVID, Rebekah Jones, wygląda na niepewne

We wtorek policja stanowa Florydy weszła do domu Rebeki Jones z wyciągniętą bronią, chwytając jej komputer i telefon, próbując udowodnić, że wysłała nieautoryzowaną „grupową wiadomość” za pośrednictwem „systemu wiadomości Departamentu Zdrowia”, czyli „ do użytku wyłącznie w sytuacjach awaryjnych ”, według władz.

Są teraz dwa powody, dla których jest to istotne. Po pierwsze, jak informowaliśmy wówczas, Jones nie jest tylko byłym pracownikiem Departamentu Zdrowia Florydy: jest sygnalistą, która zbudowała słynny niegdyś pulpit śledzący COVID-19 na Florydzie, a następnie oskarżyła swoich szefów o nakazanie jej manipulowania danymi Florydy w celu uzasadnienia ponowne otwarcie stanu.

Po drugie, teraz zwróciliśmy uwagę, że rzekomo prywatny system przesyłania wiadomości, do którego mógł uzyskać dostęp Jones, mógł być po prostu adresem e-mail – adresem e-mail, który Departament Zdrowia stanu Floryda mógł nieumyślnie opublikować dla każdego do zobaczenia w otwartej sieci.

Tak jak Ars Technica doniesienia, Redditors odkryli, że nie tylko Departament Zdrowia Florydy ma pojedynczy wspólna nazwa użytkownika i hasło, ale ta nazwa użytkownika i hasło są również swobodnie dostępne w sieci. Oto zredagowany zrzut ekranu, który przechwycił Ars tylko jeden co najmniej siedmiu plików PDF, które zawierają informacje, pliki PDF, które również łatwo znalazłem za pomocą wyszukiwarki Google. Wszystkie z nich są nadal online w momencie wpisywania tych słów:

Zrzut ekranu autorstwa Ars Technica

Ale nie tylko nazwa użytkownika i hasło są wymienione: te strony mają również adres e-mail domeny dokładna grupa Departament ścigania na Florydzie (FDLE) twierdził, że został zhakowany: „StateESF8.Planning”.

W oświadczeniu FDLE – w ten sposób otrzymano nakaz przeszukania domu Jonesa – departament charakteryzuje StateESF8. Planowanie jako „grupę kont wielu użytkowników” i mówi o tym, jak Floryda wykorzystuje ją do „koordynowania stanu zdrowia i zasobów medycznych, zdolności i zdolności ”. To wszystko brzmi bardzo oficjalnie i ważne:

Mała część oświadczenia.

Jednak publicznie dostępne nazwy użytkowników, hasła i adresy e-mail sugerują, że mógł to być plik lista mailingowa o standardzie boga, z bardzo dużą liczbą użytkowników, nie jest to coś szczególnie prywatnego lub bezpiecznego. Adres e-mail nadal wygląda na prawidłowy, chociaż aplikacja poczty internetowej na Florydzie nie jest już dostępna online.

Nic z tego nie musi koniecznie oznaczać, że Jones nie wysłała wiadomości (chociaż stanowczo zaprzecza, że ​​to zrobiła). Agentka FDLE pod przysięgą twierdzi, że „wiadomość grupowa” została wysłana specjalnie z identyfikatora Comcast powiązanego z jej adresem domowym i dlatego dokonano nalotu na jej dom.

Ale gdyby zdarzyło się, że Jones wysłała wiadomość e-mail na gigantyczną listę mailingową, do której należała, a która była umieszczona w otwartej sieci, czy byłoby to dużo przestępstwem? (Nie jestem prawnikiem.)

Poprosiłem FDLE o wyjaśnienie, w jaki sposób można było uzyskać do niego dostęp nielegalnie, jeśli adres e-mail mógł w jakiś sposób wymagać od kogoś użycia prywatnych danych uwierzytelniających, ale rzecznik FLDE odmówił, powołując się na aktywne dochodzenie, mówiąc po prostu, że moje sugestie były „nieścisłe”, i że „to nie był zwykły e-mail”. Departament Zdrowia Florydy nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook