Nowości

Valve zastąpi tryb Big Picture nowym interfejsem Steam Deck

Big Picture, tryb, który przekształca interfejs użytkownika Steam w bardziej konsolową konstrukcję, lepiej pasującą do telewizorów i kontrolerów niż monitorów i myszy, może nie być długo dla tego świata. Według austinp_valve, pracownika Valve publikującego na forach społeczności Steam, plan jest taki, aby nowy interfejs użytkownika z właśnie ogłoszonego podręcznego komputera Steam Deck miał zastąpić tryb Big Picture również w wersji Steam na komputery stacjonarne.

Valve ogłosiło tryb Big Picture w 2011 roku i wypuściło go w następnym roku. Tryb ten stanowił podstawę interfejsu użytkownika dla SteamOS, wersji Linuksa, która była dostarczana na urządzeniach konsolowych, które były częścią niefortunnego projektu Steam Machine firmy Valve. Ponieważ na Steam Deck działa zupełnie nowa wersja systemu operacyjnego o nazwie SteamOS 3.0, sensowne jest, aby przeprojektowany interfejs użytkownika powrócił do klienta na komputery PC — zwłaszcza, że ​​Big Picture od dłuższego czasu wydaje się przestarzały.

SteamOS 3.0 na Steam Deck Valve.

Valve nie podaje ETA, kiedy nowy interfejs użytkownika trafi na istniejące komputery. Steam Deck ma rozpocząć wysyłkę w grudniu, chociaż poziom popytu oznacza, że ​​nowe zamówienia są wypychane do połowy przyszłego roku.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook