Oprogramowanie

Venmo opuszcza globalny kanał społecznościowy, który może sprawić, że Twoje płatności będą widoczne dla nieznajomych

Venmo ogłosiło, że we wtorek usunie swój globalny kanał społecznościowy, słynną funkcję aplikacji płatniczej, która pozwala nieznajomym potencjalnie przeglądać płatności, które dokonujesz i otrzymujesz w Venmo (za pośrednictwem Bloomberg).

Teraz elementy społecznościowe Venmo będą ograniczone do Twoich rzeczywistych znajomych w aplikacji w „kanale znajomych” bez konieczności przełączania jakichkolwiek funkcji w aplikacji. Firma ukryła zmianę w poście na blogu, w którym szczegółowo opisano aktualizację aplikacji Venmo. Venmo pisze:

W ramach naszych nieustających wysiłków, aby stale rozwijać platformę Venmo, pozostając wiernym sercu doświadczenia Venmo, usuwamy globalny kanał, a kanał znajomych jest teraz jedynym kanałem społecznościowym, który pojawi się w aplikacji. Społeczność Venmo rozrosła się do ponad 70 milionów klientów, więc ta zmiana umożliwia klientom łączenie się i dzielenie znaczących chwil i doświadczeń z osobami, które są najważniejsze.

Do niedawna Venmo nie oferowało również użytkownikom kontroli nad tym, kto widział ich listę znajomych w aplikacji, co potencjalnie jest obciążające w zupełnie inny sposób niż oglądanie treści transakcji. Po Wiadomości z Buzzfeed’u odkrył konto Venmo prezydenta Bidena i konta osób z jego wewnętrznego kręgu za pośrednictwem listy znajomych, firma dodała dodatkowe kontrole prywatności w celu widoczności twoich kontaktów Venmo.

Jak pojawia się nowy przełącznik płatności „towary lub usługa” w Venmo.
: Venmo

Wraz z poważną zmianą w tym, co jest faktycznie widoczne w aplikacji Venmo, firma daje również użytkownikom możliwość zaznaczenia, czy dokonują płatności za „towary lub usługę” i otrzymują korzyści z programu ochrony zakupów Venmo. Każdy, kto przyjmuje płatność za towar lub usługę, jest obciążony niewielką opłatą za otrzymanie pieniędzy (1,9 procent transakcji plus 10 centów), ale Venmo twierdzi, że może pokryć zwrot pieniędzy kupującemu i sprzedającemu, co zbliża Venmo do zakupu Ochrona firmy macierzystej oferowanej przez PayPal.

Venmo twierdzi, że zaktualizowana aplikacja powinna być dostępna w nadchodzących tygodniach.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook