Różności i nowinki technologia

Venmo wprowadza na rynek swoją pierwszą kartę kredytową

Venmo wypuściło swoją pierwszą kartę kredytową (trafnie nazwaną Venmo Credit Card). Firma twierdzi, że jest udostępniana dzisiaj „wybranym klientom”, ale w najbliższych miesiącach będzie dostępna dla wszystkich. Możesz złożyć wniosek za pośrednictwem aplikacji Venmo, pod warunkiem, że masz co najmniej 18 lat, mieszkasz w USA i konto Venmo o dobrej reputacji, które jest otwarte przez co najmniej 30 dni.

Kartą Visa można zarządzać bezpośrednio w aplikacji Venmo. Będziesz mógł zobaczyć swoją aktywność związaną z wydatkami, śledzić swoje nagrody, dokonywać płatności (możesz użyć salda Venmo, aby spłacić kartę) i podzielić zakupy. Możesz również użyć karty wirtualnej do zakupów online, nawet zanim otrzymasz fizyczną kartę.

Podobnie jak konta Venmo, karty Venmo będą miały z przodu unikalny kod QR, który inni mogą zeskanować aparatem telefonu, aby wysłać lub poprosić o pieniądze. Są również wyposażone w chip RFID, który umożliwia transakcje typu „dotknij, aby zapłacić”. Możesz wybrać jeden z pięciu wzorów.

Venmo

Podczas gdy wiele programów tworzy zachęty cash back na podstawie kategorii oni wybrane (na przykład karta kredytowa Amazon daje do 5% rabatu na zakupy Amazon i Whole Foods; 2% na stacjach benzynowych, restauracjach i drogeriach; i 1% na wszystko inne), karta Venmo przyznaje zwrot gotówki w oparciu o własne nawyki związane z wydawaniem pieniędzy.

Venmo podzieli Twoje zakupy na kilka kategorii, w tym restauracje i życie nocne, podróże, rachunki i usługi komunalne, zdrowie i uroda, artykuły spożywcze, gaz, transport i rozrywka. Otrzymasz 3% zwrotu gotówki z kategorii „najwyższe wydatki” (czyli tej, w której wydajesz najwięcej pieniędzy w okresie wyciągu), 2% z drugiej pod względem wielkości kategorii wydatków i 1% ze wszystkich pozostałych. Karta nie pobiera opłaty rocznej, ale istnieją inne typowe opłaty za takie rzeczy, jak zaliczki gotówkowe, spóźnione i zwrócone płatności, a także odsetki.

Pod koniec każdego okresu wyciągu Twoje nagrody pieniężne są automatycznie przekazywane na Twoje konto Venmo. Następnie możesz z niego korzystać w ten sam sposób, w jaki możesz wykorzystać resztę salda Venmo: możesz płacić znajomym, robić zakupy online lub przelewać pieniądze do banku lub karty debetowej podłączonej do twojego konta Venmo.

To nie jest pierwsza karta płatnicza Venmo; ten zaszczyt należy do karty debetowej Venmo, wydanej w 2018 r. Karta ta, która była kartą Mastercard wydaną przez Bancorp Bank, oferowała również program nagród w postaci zwrotu gotówki i mogła być obsługiwana w aplikacji Venmo.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook