Różności i nowinki technologia

Verizon i AT&T zdominowały aukcje widma, wydając łącznie 69 miliardów dolarów

Mapa USA z liniami reprezentującymi sieci komunikacyjne.

Verizon i AT&T zdominowały ostatnią aukcję widma rządu USA, wydając łącznie 68,9 miliarda dolarów na licencje w górnym paśmie 3 GHz.

Zwycięskie oferty Verizon wyniosły 45,45 miliarda dolarów, a AT&T 23,41 miliarda dolarów. T-Mobile był trzeci z wynikiem 9,34 miliarda dolarów, ponieważ trzej najwięksi operatorzy bezprzewodowi odpowiadali za zdecydowaną większość z 81,17 miliardów dolarów w wygranych przetargach, poinformowała Federalna Komisja Łączności w opublikowanych wczoraj wynikach. US Cellular, operator regionalny, zajął odległą czwartą pozycję pod względem wydatków z wynikiem 1,28 miliarda dolarów, ale zajął trzecie miejsce, wyprzedzając T-Mobile, pod względem liczby uzyskanych licencji.

Aukcja rozdzieliła widmo o częstotliwości 280 MHz w „paśmie C” między 3,7 GHz a 3,98 GHz. To widmo pomoże operatorom zwiększyć przepustowość sieci dzięki częstotliwościom średniego pasma, które obejmują duże obszary geograficzne i przenikają przez ściany skuteczniej niż wyższe częstotliwości fal milimetrowych, które zapewniają najszybsze prędkości 5G na bardzo ograniczonych obszarach geograficznych.

Widmo pasma średniego nie odpowiada zasięgowi geograficznemu i właściwościom penetracji przeszkód widma dolnego pasma poniżej 1 GHz, które było szeroko wykorzystywane do wdrażania sieci 4G. Ale jest więcej widma dostępnego w środkowym paśmie niż w niskim paśmie. Operatorzy używają mieszanki pasma niskiego, średniego i wysokiego dla 5G.

„Dla ożywienia gospodarczego w Ameryce kluczowe jest, abyśmy dotrzymali obietnicy usług bezprzewodowych nowej generacji dla wszystkich i wszędzie” – powiedziała pełniąca obowiązki przewodniczącej FCC Jessica Rosenworcel w ogłoszeniu wyników. „Ta aukcja odzwierciedla zmianę w podejściu naszego kraju do 5G w kierunku pasma średniego pasma, które może obsługiwać szybkie, niezawodne i wszechobecne usługi, które są konkurencyjne dla naszych globalnych rówieśników. Teraz musimy pracować szybko, aby wykorzystać to widmo do obsługi naród amerykański ”.

T-Mobile i US Cellular

Licencje są rozprowadzane w 14 blokach po 20 MHz każdy w 406 „częściowych obszarach ekonomicznych” w całych Stanach Zjednoczonych, łącznie 5 686 licencji. Verizon Wireless (na aukcji FCC określane jako „Cellco Partnership”) zdobyło 3 511 licencji na 406 obszarach, AT&T – 1 621 licencji na 406 obszarach, a T-Mobile – 142 licencje na 72 obszarach.

Wygrane oferty US Cellular wyniosły 1,28 miliarda dolarów, co oznacza 254 licencje na 99 obszarach, co sugeruje, że kupowała licencje w częściach Stanów Zjednoczonych, gdzie popyt ze strony dużych przewoźników jest niższy. Ogółem 21 oferentów uzyskało licencje na widmo, które obowiązywały 15 lat.

Zwycięscy oferenci muszą wpłacić zaliczkę do 10 marca, a płatności końcowe do 24 marca, a pieniądze trafią do Departamentu Skarbu USA.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook