Różności i nowinki technologia

Verizon ma swoją własną wersję dźwięku przestrzennego i już wprowadza ją na telefony

Wiesz, że dźwięk przestrzenny ma sporo czasu, kiedy operatorzy bezprzewodowi decydują się na stworzenie własnych jego implementacji. Verizon ogłosił nową funkcję dźwięku, którą nazywa „Verizon Adaptive Sound”, a firma twierdzi, że „produkuje wspaniałe przestrzenne wrażenia przestrzenne, niezależnie od tego, jakiej marki słuchawek, listwy dźwiękowej lub wkładek dousznych używasz lub jakiej aplikacji oglądasz lub której słuchasz. ”

Trik audio, który według Verizon jest w toku od 2019 roku, pojawi się najpierw w telefonach Motoroli, w tym w nowej Motorola One 5G UW Ace, która trafi do sprzedaży 8 lipca. Motorola Edge Plus właśnie otrzymała aktualizację oprogramowania układowego, która wydaje się dodawać tę funkcję, jak zauważył Życie droida.

Verizon Adaptive Sound jest zintegrowany bezpośrednio z menu ustawień na urządzeniach z Androidem w sekcji dźwięku. Stamtąd możesz dostosować suwaki dla tonów wysokich, basów, wzmocnienia głosu i przestrzennego dźwięku przestrzennego. Dla tych, którzy wolą całkowicie zignorować VAS i słyszeć wszystko jak zwykle, można go włączyć lub wyłączyć w ustawieniach.

Obraz: Verizon

„Podczas gdy niektóre rozwiązania technologiczne próbowały zapewnić doskonałe wrażenia dźwiękowe niektórym konkretnym (zwykle drogim) urządzeniom i ograniczonemu podzbiorowi treści, większość urządzeń i doświadczeń związanych z treścią została zdegradowana do niespójnego, nieoptymalnego i najniższego wspólnego mianownika -jak doświadczenie ”, powiedział rzecznik Verizon przez e-mail, w oczywistym nawiązaniu do Apple, Sony i Amazon. „Chcieliśmy to zmienić”. Niektóre urządzenia, które oferują dźwięk 360 stopni, rzeczywiście są płatne.

Verizon Adaptive Sound opiera się na „innowacyjnym oprogramowaniu i rozwiązaniu opartym na chmurze”, powiedział rzecznik. To niejasna strona, więc poprosiłem przewoźnika o więcej szczegółów na temat tego, jak dokładnie działa i co robi. Czy to tylko jakiś efekciarski, fałszywy wirtualny efekt przestrzenny? A może miksuje kanały Dolby Atmos (jeśli są dostępne), aby uzyskać profil dźwięku podobny do dźwięku przestrzennego Apple?

Przestrzenny dźwięk Apple współpracuje z wkładkami dousznymi AirPods i słuchawkami AirPods Max, tworząc wciągający dźwięk przestrzenny — z funkcją śledzenia głowy — podczas oglądania programów telewizyjnych i filmów w obsługiwanych aplikacjach. Firma ostatnio dodała dźwięk przestrzenny do swojej usługi Apple Music, chociaż wyniki są bardzo niespójne.

Wielkim punktem rozmów Verizon wydaje się być uniwersalna obsługa sprzętu i usług przesyłania strumieniowego. Ale dopóki sami nie wypróbujemy Verizon Adaptive Sound na jednym z tych urządzeń Moto, nie możemy powiedzieć, jak to się ma do istniejących podejść.

Według Verizon funkcja „będzie dostępna w szerszym portfolio nowych urządzeń w przyszłości, a także w niektórych istniejących urządzeniach za pośrednictwem bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania”. Moje początkowe przeczucie było takie, że zobaczymy to głównie na telefonach 5G klasy podstawowej i średniej, ale operator powiedział mi, że nie będzie to dotyczyło urządzeń budżetowych. Czy to oznacza, że ​​Verizon wymusza to w ustawieniach dźwięku czegoś takiego jak Samsung Galaxy S21? Na razie Motorola jest jedynym partnerem, który został wymieniony.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook