Telefony

Verizon nakazuje użytkownikom wyłączenie 5G w celu oszczędzania baterii, a następnie usuwa tweet

Gigantyczne logo Verizon 5G w hali targowej.
Powiększać / Stoisko Verizon na Mobile World Congress Americas w Los Angeles we wrześniu 2018 r.

Verizon spędził lata nad 5G, mimo że wprowadził tylko niewielką poprawę prędkości poza ograniczonymi obszarami, w których zastosowano widmo fal milimetrowych, ale zespół wsparcia przewoźnika poradził wczoraj użytkownikom, aby wyłączyć 5G, jeśli ich telefony mają słabą żywotność baterii.

Tweet od VZWSupport, teraz usunięty, powiedział: „Czy zauważysz, że bateria wyczerpuje się szybciej niż zwykle? Jednym ze sposobów oszczędzania baterii jest włączenie LTE. Wystarczy przejść do opcji Sieć komórkowa> Opcje danych komórkowych> Głos i dane i dotknij LTE”.

Chociaż Verizon nie wspomniał o 5G w tweecie, ludzie, którzy odpowiedzieli Verizon na Twitterze i dziennikarze piszący historie, zauważyli, że efektem tych instrukcji jest wyłączenie 5G. „LTE jest domyślnie aktywne jako kopia zapasowa na wypadek, gdy 5G jest niedostępne. Postępowanie zgodnie z tymi instrukcjami w rzeczywistości powoduje wyłączenie 5G” – zauważył Mashable. (Instrukcje Verizon dotyczą iOS, ale można również wyłączyć 5G na telefonach z Androidem).

Apple walczy z wyczerpywaniem się baterii 5G w trybie „Smart Data”

Historia Ars z grudnia 2018 roku ostrzegła, że ​​komponenty 5G zajmą cenne miejsce w smartfonach, zmniejszając rozmiar baterii. W październiku 2020 r. Przegląd Ars iPhone’a 12 i 12 Pro zauważył, że „5G wydaje się mieć duży wpływ na żywotność baterii, zwłaszcza gdy jeździsz na ultraszybkiej fali mmWave”.

Apple powiedział, że wdrożył „tryb Smart Data”, który przesuwa każdy telefon z 5G na LTE, gdy prędkości 5G nie są konieczne, oszczędzając czas pracy baterii, pozwalając telefonom na korzystanie z 5G, gdy zwiększenie prędkości zapewni zauważalną różnicę. Włączenie „5G Auto” w ustawieniach iPhone’a włącza tryb Smart Data; inne opcje to „5G włączone” i „LTE”. Apple zauważa, że ​​tryb włączenia 5G „Zawsze używa sieci 5G, gdy jest dostępna. Może to skrócić żywotność baterii”.

Poprosiliśmy Verizon o więcej szczegółów na temat wpływu, jaki 5G ma dziś na żywotność baterii użytkowników i zaktualizujemy ten artykuł, jeśli otrzymamy odpowiedź.

Tweet Verizon pojawił się zaledwie kilka dni po ostatnim ogłoszeniu 5G, że „części Sacramento, Seattle i Pensacoli” to najnowsze obszary, na które skierowany jest „agresywny rozwój jego transformacyjnej usługi 5G Ultra Wideband” firmy Verizon. Verizon właśnie zobowiązał się do wydania 45,45 miliarda dolarów na aukcję pasma średniego, którego planuje używać z 5G.

Samsung, Huawei ostrzegają również użytkowników przed wyczerpaniem baterii 5G

Inni producenci telefonów potwierdzili wyczerpywanie się baterii związane z 5G na stronach pomocy technicznej. Firma Samsung mówi użytkownikom: „Możesz zauważyć, że bateria telefonu wyczerpuje się szybciej niż zwykle, gdy jesteś podłączony do sieci 5G. Jest to ograniczenie obecnych sieci 5G i ulegnie poprawie wraz z rozwojem sieci”. Strona pomocy technicznej firmy Samsung kontynuuje:

W tej chwili sieci 5G są używane tylko do transmisji danych i nie są jeszcze w stanie obsługiwać połączeń telefonicznych i wiadomości. Twój telefon będzie musiał utrzymywać połączenie z siecią 3G lub LTE oprócz sieci 5G, aby połączenia telefoniczne, wiadomości tekstowe i dane były dostarczane konsekwentnie.

Ponieważ telefon jest połączony z wieloma sieciami jednocześnie, bateria rozładowuje się szybciej, niż można by oczekiwać, a telefon może się nagrzewać, niż gdyby korzystał wyłącznie z 3G lub LTE.

Wraz ze wzrostem pojemności i możliwości sieci 5G będą one w stanie obsłużyć więcej funkcji telefonu przy mniejszym zużyciu baterii.

Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników (IEEE) popiera wyjaśnienie dotyczące wielu sieci. Przeskakiwanie między 3G, 4G i LTE zużywa dużo baterii, a „obecna ograniczona infrastruktura 5G pogarsza to [battery-drain] problem ”, mówi IEEE.„ Obecne smartfony 5G muszą utrzymywać połączenie z wieloma sieciami, aby zapewnić spójne połączenia telefoniczne, wiadomości tekstowe i dostarczanie danych. A ta mnogość połączeń przyczynia się do wyczerpywania baterii ”.

Strona wsparcia Huawei informuje użytkowników, że mogą szybciej rozładowywać baterię w sieci 5G w porównaniu z 4G, zwłaszcza podczas przesyłania strumieniowego wideo. „W sieci 5G wymagana jest większa przepustowość, aby zapewnić płynne wrażenia użytkownika podczas korzystania z Internetu” – mówi Huawei. „W związku z tym może być zużywane więcej energii, zwłaszcza podczas korzystania z Internetu do oglądania filmów online”.

Branża bezprzewodowa wdrożyła 5G, zanim operatorzy byli gotowi do korzystania z „samodzielnej wersji 5G”, która nie wymaga połączenia z sieciami 4G. Ale to się zmienia, ponieważ T-Mobile uruchomił samodzielny 5G w większości Stanów Zjednoczonych w sierpniu 2020 r., Podczas gdy Verizon i AT&T planują pójść w jego ślady.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook