Różności i nowinki technologia

Verizon ogłasza ogólnokrajową sieć 5G

Verizon dokonuje dużej rozbudowy swojej sieci 5G: operator wprowadza teraz ogólnokrajowe wsparcie dla nowego standardu sieciowego, który dotrze do ponad 200 milionów ludzi.

Do tej pory 5G Verizon skupiało się prawie wyłącznie na paśmie mmWave, które oferuje największe prędkości, ale cierpi na wyjątkowo słaby zasięg. Fakt ten oznaczał, że chociaż AT&T i T-Mobile były w stanie pochwalić się szerokim zasięgiem 5G w całym kraju, Verizon został ograniczony do kilku rogów ulic niewielkiej liczby miast.

Poleganie na mmWave oznaczało również, że Verizon musiał współpracować z producentami urządzeń, aby stworzyć specjalnie dla operatora wersje telefonów mmWave. Nowa sieć DSS 5G oznacza, że ​​Verizon może teraz obsługiwać 5G poniżej 6 GHz i oferować telefony obsługujące tylko tę wersję standardu sieciowego.

Oczywiście Verizon nie zmienił nagle swojej strategii 5G z dnia na dzień ani nie wymyślił sposobu na radykalne zwiększenie zasięgu istniejącego mmWave 5G. Nowa ogólnokrajowa sieć po prostu współdzieli istniejące widmo i infrastrukturę sieciową, z której Verizon korzysta już w swojej sieci LTE, wykorzystując nową technologię „dynamicznego współdzielenia widma” (DSS), która umożliwia operatorowi równoległe uruchamianie sieci LTE i 5G. (AT&T wykorzystuje tę technologię również do części swojego wdrożenia 5G).

Zaletą DSS jest to, że umożliwia Verizon szybkie rozszerzenie oferty niskopasmowej sieci 5G. Daje to ten sam ogólnokrajowy zasięg 5G, co sieci niskopasmowe AT&T i T-Mobile, bez konieczności kupowania przez Verizon widma i budowy zupełnie nowej sieci lub ograniczania oferty LTE w celu przydzielenia tej przestrzeni dla 5G.

Nowy Verizon 5G oparty na DSS zostanie powstrzymany przez te same ograniczenia, co jego konkurenci o niskim paśmie w zamian za zwiększony zasięg. Mianowicie, ze względu na charakter widma, prędkości będą wolniejsze niż ultraszybkie mmWave 5G, które obecnie oferuje Verizon – chociaż nadal powinny oferować poprawę w stosunku do istniejących prędkości LTE.

Verizon nadal twierdzi, że mmWave będzie najlepszym doświadczeniem dla 5G i ogłosił, że rozszerzy zasięg na te obszary – w tym na stadiony sportowe, punkty orientacyjne i parki – również. Firma twierdzi, że podwoi zasięg w miastach takich jak Nowy Jork i San Francisco, a także wprowadzi go w jeszcze większej liczbie miast.

Rozwijamy… dodajemy więcej do tego posta, ale możesz śledzić go razem z nasz blog na żywo Apple iPhone 12 aby otrzymywać wiadomości jeszcze szybciej.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook