Różności i nowinki technologia

Verizon planuje w tym roku prawie podwoić zasięg 5G mmWave

Verizon ma duże plany 5G na 2021 r. Po formalnym uruchomieniu sieci nowej generacji w październiku ubiegłego roku, a blisko szczytu listy priorytetów rozszerza zasięg ultraszybkiego zasięgu mmWave. Ta odmiana 5G jest obecnie ograniczona do wybranych obszarów w wybranych miastach w Stanach Zjednoczonych i jest w dużym stopniu zależna od twojej bliskości witryny Verizon 5G ze względu na nieodłączną technologię, która ją zasila.

Sprzedawany pod nazwą 5G Ultra Wideband (5G UW), ta odmiana 5G jest typem z dużymi prędkościami, ale słabym zasięgiem, co oznacza, że ​​Verizon ma swoje zadanie, aby rozszerzyć zasięg sieci w 2021 r. Jednak we wtorek w raporcie zysków firma twierdzi, że planuje w tym roku niemal podwoić swoją sieć 5G UW, dodając ponad 14 000 nowych „witryn”.

: Verizon

To trochę niejednoznaczne, co oznacza „witryna”. Dodanie strony 5G UW brzmi, w teorii, jako sposób na zwiększenie zasięgu usługi lub przynajmniej na poprawę siły połączenia w istniejącym obszarze, biorąc pod uwagę, że technologia mmWave polega na ustawianiu sieci anten, zasilacze i inny sprzęt, który pomaga zwiększyć zasięg i pokryć obszary, które są obecnie obsługiwane tylko przez wolniejsze i dalej idące standardowe LTE i niskopasmowe 5G.

Część tego sprzętu najwyraźniej już pojawia się bez zapowiedzi na trawnikach mieszkańców Houston, którzy tak naprawdę nie mają nic do powiedzenia na temat tego, czy ich kawałek hrabstwa ma być gospodarzem tych „naziemnych urządzeń” wielkości lodówki. Jednak nie jest jasne, czy Verizon planuje dodać witryny testowe głównie w celu poprawy zasięgu i spójności sieci na istniejących rynkach, całkowitego pokrycia nowych, czy też połączenia obu.

To powiedziawszy, Verizon w rzeczywistości twierdzi, że do końca roku podwoi swój obszar zasięgu do 30 000 witryn. Firma twierdzi również, że planuje dodać 20 miast do listy zasięgu 5G UW, a także ponad 20 miast dla swojej domowej usługi internetowej 5G. Przypuszczalnie zostanie to osiągnięte do pewnego stopnia poprzez rozbudowę witryny. W zeszłym miesiącu Verizon przekroczył swój kamień milowy w 60 miastach dla swojej sieci 5G UW, a na początku tego tygodnia ogłosił, że klienci prepaid mogą również rozpocząć dostęp do jego sieci 5G UW.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook