Różności i nowinki technologia

Verizon przypomina o 2,5 miliona hotspotów, które mogą się przegrzać i spowodować poparzenia lub pożary

Verizon powiedział w czwartek, że współpracuje z Komisją ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC) w celu wycofania 2,5 miliona urządzeń typu hotspot po dochodzeniu, które wykazało, że baterie litowo-jonowe tych urządzeń mogą się przegrzewać i stwarzać zagrożenie pożarem i poparzeniem.

Mobilne modele hotspotów Ellipsis Jetpack MHS900L, MHS900LS i MHS900LPP zostały zaimportowane przez Franklin Wireless Corp. i sprzedawane między kwietniem 2017 r. A marcem tego roku, zgodnie z CPSC. Numery modeli dotyczą tego samego urządzenia, ale różnią się w zależności od sposobu zakupu urządzenia przez klienta – w ramach abonamentu przedpłaconego lub abonamentowego.

„Bezpieczeństwo naszych klientów jest naszym najwyższym priorytetem” – powiedział Verizon w oświadczeniu. „Traktujemy tę sytuację bardzo poważnie i dokładamy wszelkich starań, aby ustalić przyczynę problemów z dostawcą i bezpłatnie zapewnić wymianę urządzeń dla wszystkich naszych klientów”.

Biuletyn CPSC wskazał, że Verizon otrzymał 15 raportów o przegrzaniu urządzeń; sześć zgłoszeń dotyczyło uszkodzeń pościeli lub podłóg spowodowanych pożarem. Według CPSC, dwa incydenty obejmowały drobne oparzenia.

Przywołany hotspot z wielokropkiem.
: CPSC

Rzecznik Verizon powiedział w e-mailu do The Verge że około 1,3 miliona urządzeń typu hotspot jest obecnie używanych przez klientów. Wycofywanie dotyczy całego urządzenia, a nie tylko baterii, a klienci nie powinni próbować samodzielnie wyjmować baterii.

Zapotrzebowanie na hotspoty wzrosło w ciągu ostatniego roku podczas pandemii koronawirusa, a szkoły i biblioteki szukały urządzeń dla uczniów, którzy nie mieli dostępu do Internetu w domu, aby mogli zdalnie ukończyć pracę szkolną.

Firma Verizon wysłała aktualizację oprogramowania do włączonych hotspotów, których dotyczy problem, co powinno pomóc zmniejszyć ryzyko przegrzania urządzeń, ponieważ zapobiega ładowaniu hotspotu, gdy jest włączony. Firma zaleca również wyłączanie hotspotów, gdy nie są używane, i trzymanie ich na płaskich powierzchniach bez niczego przykrywającego. Nie jest też dobrym pomysłem wystawianie urządzeń typu hotspot na działanie ekstremalnych temperatur przez długi czas, powiedział Verizon.

Aby poprosić o wymianę hotspotu lub uzyskać więcej informacji, klienci mogą przejść na stronę ellipsisjetpackrecall.expertinquiry.com lub zadzwonić pod numer 855-205-2627.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook