Różności i nowinki technologia

Verizon ujawnia dane osobowe klientów od kilku dni (przynajmniej)

Furgonetka Verizon FiOS na ulicy w Nowym Jorku.
Powiększać / Ciężarówka Verizon FiOS na Manhattanie 15 września 2017 r.

Verizon stara się naprawić usterkę, która powodowała wyciek adresów klientów, numerów telefonów, numerów kont i innych danych osobowych za pośrednictwem systemu czatu, który pomaga potencjalnym subskrybentom dowiedzieć się, czy usługi Fios są dostępne w ich lokalizacji.

Dane osobowe pojawiają się, gdy ktoś kliknie link, aby porozmawiać z przedstawicielem Verizon. Otwarte okno czatu zawiera transkrypcje rozmów, które przeprowadzili inni klienci, zarówno potencjalni, jak i obecni. Protokoły zawierają imiona i nazwiska, adresy, numery telefonów, numery kont (w przypadku, gdy mają już konto) i różne inne informacje. Niektóre transkrypcje oglądane przez Ars pochodzą z czerwca. Oddzielne okno zawierało adresy klientów, chociaż nie było jasne, do kogo te adresy należą.

„Cześć, szukam zniżki dla nauczycieli na Fios” – napisała jedna osoba 29 listopada. Poniżej znajdują się zredagowane zrzuty ekranu niektórych z tego, co było dostępne.

Ars dowiedział się o wycieku w poniedziałek po południu i natychmiast powiadomił przedstawicieli Verizon. Plan zakładał zgłoszenie wycieku dopiero po jego naprawieniu. Gdy ten wpis został opublikowany, wyciek nadal występował, chociaż liczba ujawnionych czatów zmniejszyła się. Ars postanowił zgłosić wyciek, aby ostrzec osoby, które mogą korzystać z usługi, o ujawnieniu tych danych. Nie jest jasne, kiedy Verizon zaczął wyciekać dane. W przypadku niektórych czatów z czerwca, możliwe, że przeciek występuje od miesięcy.

W oświadczeniu wydanym w czwartek rano Verizon powiedział:

Badamy problem dotyczący naszego systemu czatu online, który pomaga osobom sprawdzającym dostępność usług Fios. Uważamy, że niewielka liczba użytkowników mogła widzieć nazwisko, numer telefonu i / lub adres domu lub budynku od niepowiązanej osoby, która wcześniej użyła tego systemu czatu do wprowadzenia tych informacji. Odkąd zwróciliśmy naszą uwagę na problem, zidentyfikowaliśmy go i wyodrębniliśmy i pracujemy nad jego jak najszybszym rozwiązaniem.

To nie pierwszy raz, kiedy Verizon ujawnia informacje o klientach. W 2016 r. Na internetowym forum przestępczym wystawiono na sprzedaż bazę danych ponad 1,5 miliona klientów Verizon Enterprise Solutions. Verizon powiedział wtedy, że „luka w zabezpieczeniach jej witryny [had] zezwoliła hakerom na kradzież informacji kontaktowych klientów ”, według KrebsOnSecurity, który przekazał tę wiadomość.

Verizon był również jednym z czterech amerykańskich operatorów telefonii komórkowej przyłapanych na sprzedaży lokalizacji klientów w czasie rzeczywistym usługom, które zajmują się organami ścigania. Jedna z usług udostępniła lokalizacje subskrybentów każdemu, kto poświęcił czas na wykorzystanie łatwo zauważalnego błędu w funkcji bezpłatnej wersji próbnej.

Na razie warto unikać korzystania z funkcji czatu dostępności Fios firmy Verizon. Ten post zostanie zaktualizowany, gdy Verizon stwierdzi, że usterka została w pełni naprawiona.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook