Różności i nowinki technologia

Vivo dokonuje dużej ekspansji w Europie

Vivo, jedna z największych marek smartfonów na świecie, rozszerza swoją działalność w Europie. Firma będzie teraz sprzedawać telefony i akcesoria na sześciu nowych rynkach: Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce i Hiszpanii.

Vivo rozpoczyna wszystko od flagowego telefonu X51 5G, zasadniczo przemianowanej wersji X50, która pojawiła się na początku roku. Jego główną cechą jest system kamer „w stylu gimbala”, który ma oferować znacznie ulepszoną stabilizację obrazu.

Inne funkcje X51 obejmują teleobiektywy ultrawide, 2x i 5x, procesor Snapdragon 765, ekran OLED 90 Hz 6,56 cala 1080p, 256 GB pamięci, akumulator 4315 mAh i szybkie ładowanie 33 W. W Wielkiej Brytanii będzie kosztować 749 GBP (972 USD) i trafi do sprzedaży 29 października.

Firma będzie również sprzedawać Y70, Y20s i Y11s, tańsze telefony, które stawiają na długą żywotność baterii, a także bezprzewodowe słuchawki douszne i naszyjne.

Vivo jest często uznawane za jednego z pięciu największych dostawców smartfonów na świecie, z dużym udziałem w rynku w regionach takich jak Chiny, Indie i Azja Południowo-Wschodnia. Najnowsze dane IDC pokazały jednak, że został on wyprzedzony przez Oppo, z którym ma wspólnego właściciela: BBK Electronics, duży chiński konglomor, który jest również właścicielem OnePlus i Realme.

Vivo jest znane z eksperymentalnych funkcji sprzętowych, które często prezentują się w formie koncepcyjnej przed wysyłką w produktach komercyjnych. Czytniki linii papilarnych na wyświetlaczu i wysuwane aparaty do selfie to przykłady powszechnie stosowanych funkcji, które pionierem Vivo jest.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook