Nowości

Vivo zapowiada radykalnie przeprojektowaną skórkę OriginOS na Androida

Vivo ogłosił swój nowy system operacyjny oparty na systemie Android na dorocznej konferencji deweloperów w Chinach. OriginOS jest następcą FuntouchOS i oferuje całkowitą zmianę projektu, która nadaje priorytet widgetom, układając je w układzie przypominającym siatkę. Widżety mogą aktualizować się za pomocą powiadomień zwanych „alertami nano”.

„Geneza OriginOS koncentruje się wokół trzech granic opartych na wymaganiach konsumentów smartfonów: wzornictwie, płynności działania i wygodzie” – mówi Vivo w oświadczeniu. „OriginOS zmienia znane funkcje i wprowadza nowe, ekscytujące projekty, aby zapewnić najlepsze wrażenia ze smartfona”.

Ze wszystkich skórowanych wersji Androida, FuntouchOS Vivo od dawna jest najbardziej niewoli iOS, z podobnym projektem powiadomień, paletami kolorów i wykorzystaniem przezroczystości. Oparte na kafelkach podejście OriginOS do widżetów nie jest oddalone o milion mil od tego, co Apple wprowadził w tym roku z iOS 14, chociaż sam w sobie nie był to najbardziej wyjątkowy projekt. Ze swojej strony, Vivo twierdzi, że zainspirował go Huarong Dao, chiński wariant przesuwanych klocków Klotski.

Vivo twierdzi również, że OriginOS będzie znacznie mniej zasobochłonny niż FuntouchOS, przy mniejszych wymaganiach dotyczących pamięci RAM. Będziemy musieli sami przetestować, gdy się pojawi, ale jest niewiele informacji na ten temat – Vivo nie powiedział nic o dacie premiery. Firma pokazała jednak makietę systemu operacyjnego działającego na swoim obecnym flagowym telefonie X50 (powyżej).

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook