Różności i nowinki technologia

VLC 4.0 pojawi się w tym roku z nowym interfejsem dla popularnego odtwarzacza wideo

Wersja 4.0 VLC, popularnego międzyplatformowego oprogramowania do odtwarzania multimediów, ma zostać wydana w najbliższych miesiącach, Protokół raporty. Dużą nową funkcją jest przeprojektowany interfejs, który, jak ma nadzieję, prezes fundacji VideoLAN, Jean-Baptiste Kempf, będzie wyglądał „nieco nowocześniej”. Protokół informuje również, że zespół pracuje nad integracją większej ilości treści online z oprogramowaniem, a także nad nowym sposobem uruchamiania VLC na stronie internetowej. Pracuje też nad konkurentem IMDb.

Deweloper VLC, VideoLAN, dał światu wgląd w to, jak ten nowy interfejs może wyglądać już w lutym 2019 roku na konferencji FOSDEM. Zrzuty ekranu opublikowane w tym czasie pokazują interfejs, który porzuca przestarzałą jasnoszarą kolorystykę gracza na rzecz projektu z przezroczystymi elementami interfejsu i nowocześnie wyglądającymi ikonami. „Nie martw się”, żartuje Kempf, prezentując obrazy, „Nadal możesz używać wiersza poleceń”.

To znacznie bardziej nowoczesny projekt.
: VideoLAN / FOSDEM

Interfejs odtwarzający plik muzyczny.
: VideoLAN / FOSDEM

Oprócz VLC 4.0, zespół VideoLAN pracuje również nad wprowadzeniem do oprogramowania większej ilości treści online, z rozszerzeniami oferującymi filmy innych firm. Kolejną możliwością jest oferowanie w przyszłości bezpłatnych filmów z mi, podobnie jak Plex obsługuje własną usługę przesyłania strumieniowego. Oprócz wprowadzenia treści online do VLC, zespół opracowuje nową wersję oprogramowania, które można łatwiej uruchamiać na stronie internetowej za pomocą Webassembly i JavaScript zamiast starej wtyczki do przeglądarki. Kempf twierdzi, że gdy będzie gotowy, będzie można odtwarzać „dowolny rodzaj filmu bezpośrednio w przeglądarce internetowej”.

Być może najbardziej intrygujący jest Projekt Moviepedia, jak jest znany wewnętrznie. To próba zbudowania bazy danych filmów w stylu IMDb, którą użytkownicy mogą edytować i utrzymywać.

Nie ma konkretnej daty premiery, kiedy może nadejść VLC 4.0, ale możesz przeczytać więcej o planowanych funkcjach VideoLAN w prezentacji 2019 (lub sprawdź nagranie tutaj).

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook