Nowości

Volkswagen naprawdę zmienia nazwę na „Voltswagen” w USA


Volkswagen zmienia nazwę swojej amerykańskiej marki na Voltswagen, co jest niezbyt subtelnym ukłonem w stronę wielomiliardowego wysiłku niemieckiego producenta samochodów, aby stać się największym producentem samochodów elektrycznych na świecie.

Firma najwyraźniej planowała ogłosić to pod koniec kwietnia, ale przypadkowo opublikowała komunikat prasowy o zmianie nazwy wczesnym poniedziałkowym popołudniem, który został po raz pierwszy zauważony przez CNBC, zanim został usunięty. Bliskość zmiany nazwy na prima aprilis początkowo budziła podejrzenia, że ​​to tylko żart. Ale VW upiera się, że to prawdziwa rzecz, więc oto jesteśmy.

Firma potwierdziła zmianę na The Verge, a ogłoszenie zostało później opublikowane we wtorek rano. Większa Grupa Volkswagena (która obejmuje marki takie jak Audi, Porsche i inne) zachowa nazwę Volkswagena dla swojego amerykańskiego oddziału. Zmiana nazwy oficjalnie wejdzie w życie w maju 2021 roku.

Nie jest jasne, w jaki sposób nowa nazwa zostanie włączona do nadchodzącej listy pojazdów elektrycznych i napędzanych gazem. Na przykład, czy pojawi się w którymkolwiek z elementów marki SUV-a Atlas VW, który zwykle dostaje 24 mil na galon benzyny? Wydaje się wątpliwe.

„Być może zamieniamy nasze K na T, ale to, czego nie zmieniamy, to zaangażowanie tej marki w tworzenie najlepszych w swojej klasie pojazdów dla kierowców i ludzi na całym świecie” – powiedział Scott Keogh, prezes i dyrektor generalny Voltswagen of America, w oświadczeniu. „Idea„ samochodu dla ludzi ”jest podstawą naszego istnienia. Od początku naszej zmiany w elektryczną przyszłość mówiliśmy, że będziemy budować pojazdy elektryczne dla milionów, a nie tylko milionerów. Ta zmiana nazwy oznacza ukłon w stronę naszej przeszłości jako samochodu dla ludzi i nasze mocne przekonanie, że nasza przyszłość to bycie elektrycznym samochodem tych ludzi ”.

Zmiana nazwy jest zdecydowanie najbardziej skandalicznym posunięciem Volkswagena, mającym na celu zwrócenie uwagi na wysiłki związane z pojazdami elektrycznymi. Inne obejmują szefa Volkswagena Herberta Diessa, który dołączył do Twittera i trochę odpuścił, a la Elon Musk i niedawne wydarzenie firmy „dzień baterii”, podczas którego firma zaprezentowała opracowywaną technologię. (Musk również niedawno zmienił nazwę, przyjmując tytuł „Technoking” w Tesli).

Ale chociaż firma inwestuje tony pieniędzy w ten nacisk na samochody elektryczne, obecnie w Stanach Zjednoczonych jest tylko jeden elektryczny Volkswagen dalekiego zasięgu: SUV ID 4. Stany Zjednoczone również obecnie pozostają w tyle za Chinami i Europą, jeśli chodzi o ogólną sprzedaż pojazdów elektrycznych, mimo że są domem Tesli.

Voltswagen – przepraszam, Volkswagen nie jest jedynym starszym producentem samochodów, który opiera się na godnych jęku kalamburach lub przeprojektowanych logo, aby podkreślić przejście od pojazdów z silnikami spalinowymi do pojazdów napędzanych elektronami. Na początku tego roku General Motors zaprezentował nowe logo, które ma przypominać kształt wtyczki elektrycznej.

Nadal czekamy na wiadomość, że Ford zmienia nazwę na atomowy symbol litu.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook