Nowości

Vue w końcu dostarcza swoje inteligentne okulary Kickstarter i debiutuje nowym Vue Lite za 179 USD

W październiku 2016 r. Startup o nazwie Vue obiecał sponsorom Kickstarter parę okularów korekcyjnych, które mogą jednocześnie pełnić funkcję bezprzewodowych słuchawek dousznych, trackera fitness i smartwatcha, a także głośniki na przewodnictwo kostne, aby nikt nie mógł podsłuchiwać Twojej muzyki i połączeń. Dwa lata i 3 miliony dolarów później firma nie wysłała ani jednej pary.

Ale szybko do przodu inne dwa lata, a Vue jest teraz gotowy, aby ponownie sprzedać Ci ten pomysł. Nowe okulary Vue Lite za 179 USD i więcej porzucają niektóre z bardziej wyszukanych funkcji, aby skupić się na dźwięku Bluetooth, ze standardowymi głośnikami zamiast przewodnictwa kostnego, mikrofonem do połączeń i asystentem głosowym telefonu, sterowaniem dotykowym i około 3,5 godziny muzyki. odtwarzanie za opłatą.

Zatrzaskiwany magnetyczny kabel do ładowania.
Obraz: Vue

Innymi słowy, są bardzo podobne do wycofanych (ale nadal dostępnych) ramek Bose Frames, chociaż Bose również próbował parować w rzeczywistości rozszerzonej i mogą być lżejsze przy 23 gramach w porównaniu z 45 gramami. Zwróć uwagę, że Vue je zważył bez soczewek, chociaż. Soczewki do okularów polaryzacyjnych kosztują dodatkowo 80 dolarów, fotochromowe to 100 dolarów premii, a za parę z soczewkami progresywnymi na pokładzie trzeba zapłacić ponad 450 dolarów. Zanim kupisz, zwróć uwagę, że oba TechCrunch i Engadget jednak dźwięk jest nieco cichy.

Nawiasem mówiąc, Vue nie próbuje sprzedać nam nowego zestawu okularów przed wysyłką starych: mówi współzałożyciel Jason Gui The Verge że Vue wysłało teraz oryginalne okulary do każdego sponsora Kickstartera, do którego może dotrzeć, minus około 5 procent, którzy wciąż próbują dowiedzieć się, kiedy można bezpiecznie sprawdzić receptę podczas pandemii COVID-19. Nowe okulary nie opierają się na Kickstarterze i według strony internetowej firmy powinny zostać wysłane do końca września.

Muszę przyznać, że to dość imponujące, że Vue zdołał się utrzymać. Tak wiele innych firm zajmujących się inteligentnym szkłem zakończyło porzucenie okularów (Bose, Intel), obrót (Magic Leap, pozornie Avegant), przejęcie przez większą firmę (North) lub zamknięcie (Daqri, Meta).

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook