MediaOprogramowanie

Vybe Together, aplikacja na iPhone’a promująca tajne imprezy pandemiczne, została bezceremonialnie oszukana

Aplikacja na iOS o nazwie Vybe Together, która promowała prywatne imprezy podczas pandemii COVID-19, została usunięta z Apple App Store, a jej konto na TikTok zostało zbanowane i usunęło większość swojej obecności w Internecie. Nie jest jasne, czy Apple lub twórcy aplikacji usunęli ją z App Store.

Vybe Together rozliczało się na TikTok i na swojej stronie internetowej jako miejsce do organizowania i uczestniczenia w podziemnych imprezach, używając hasła „Get your rebel on. Rozpocznij imprezę ”. Organizatorzy musieliby zatwierdzić wszystkich chętnych, a ci, którzy zostali przyjęci, otrzymywali adres na dwie godziny przed wydarzeniem. Większość z tych spotkań byłaby nielegalna w świetle obecnych ograniczeń pandemicznych w Stanach Zjednoczonych – co może wyjaśniać, dlaczego aplikacja wymagała przesłania profilu do zatwierdzenia, zanim pozwolono Ci wejść.

Zrzuty ekranu ze strony iOS App Store.

Dzwonię pod numer telefonu w witrynie Vybe Together The Verge z kimś, kto przedstawił się jako Albin, jeden ze współzałożycieli aplikacji. Powiedzieli, że aplikacja miała kilka tysięcy użytkowników, a kilka tysięcy dodatkowych kandydatów poprosiło o dostęp do niej, odkąd firma zaczęła umieszczać filmy na TikTok. Zgłoszenie polegało na przesłaniu swojego pseudonimu na Instagramie i przesłaniu zdjęć, na których imprezujesz do serwisu, prawdopodobnie po to, aby upewnić się, że nie jesteś kimś, kto miał zamiar wyjawić informacje o wydarzeniach.

Vybe Together było w dużej mierze mało znane przed dzisiejszym dniem, chociaż wspomniano o tym w co najmniej jednym zaproszeniu EventBrite na imprezę w Nowym Jorku we wrześniu. Otrzymał szerszą ekspozycję po The New York Times reporter Taylor Lorenz krytycznie tweetował zrzuty ekranu witryny i opisali ją jako aplikację do „znajdowania i promowania dużych, niezabezpieczonych przed COVID, dużych imprez domowych”.

Usunięta już strona z często zadawanymi pytaniami w Vybe Together potwierdziła niebezpieczeństwo pandemii, ale napisała, że ​​aplikacja została zaprojektowana do promowania „małych spotkań”, a nie „dużych imprez”. (Mniejsze zgromadzenia ludzi z różnych gospodarstw domowych mogą nadal rozprzestrzeniać koronawirusa, tworząc łańcuchy infekcji, które wykraczają daleko poza pierwotne wydarzenie, narażając osoby, które nie uczestniczyły w imprezie).

Zrzut ekranu z często zadawanymi pytaniami witryny: „Zdajemy sobie sprawę, że Covid jest poważnym problemem zdrowotnym w kraju, naszych społecznościach, naszych przyjaciołach i rodzinie.  Gdybyśmy wszyscy byli po prostu w izolacji, to faktycznie mogłoby odejść.  Organizowanie imprez na dużą skalę jest bardzo niebezpieczne.  Dlatego tego nie popieramy.  Ale Vybe to kompromis, nie wielkie imprezy, ale małe spotkania.  Moglibyśmy przynajmniej trochę żyć w tych czasach z Vybe ”.

Nie wiadomo, czy aplikacja w znacznym stopniu przyczyniła się do organizowania niebezpiecznych wydarzeń, chociaż promowała „spotkania w każdy weekend” – w tym nadchodzącą imprezę sylwestrową – w filmie TikTok. Aplikacja Vybe Together miała tylko 25 ocen przed usunięciem, a jej strona na Instagramie ma mniej niż 1000 obserwujących. W oświadczeniu do The Verge, TikTok powiedział, że konto na tej platformie miało tylko 139 obserwujących, kiedy zostało usunięte. Wygląda na to, że aplikacja została uruchomiona wcześniej pod nazwą Trendies, nazwą wymienioną na jej obecnie w dużej mierze pustej stronie na Instagramie.

Witryna Vybe Together reklamowała również „Dom Vybe” na wydarzenie muzyczne 2021 Zamna Festival w Tulum w Meksyku. Zdjęcia domu odpowiadają ogłoszeniu na Airbnb wynajmu o nazwie Willa Casa Remy. Jednak menedżer oferty nie mógł potwierdzić istnienia wydarzenia „Vybe House” The Verge. „Wynajęliśmy willę niektórym influencerom” – powiedział właściciel, który „nie miał pojęcia”, czy jacyś najemcy są powiązani z aplikacją. „Wiedzą jednak, że organizowanie imprez jest zabronione, ponieważ w trakcie są one zabronione przez władze [the] pandemia, z ryzykiem zamknięcia nieruchomości i ogromną grzywną ”. Gospodarz Airbnb zauważa również, że festiwal Zamna został niedawno przełożony na kwiecień – a nie na styczniowe daty wymienione na jego stronie internetowej.

Konto Instagram Vybe Together zawiera teraz pojedynczy post tekstowy. „Wydmuchane nieproporcjonalnie przez media” – czytamy. „NIE WOLIMY DUŻYCH ZBIORÓW”.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook