Gry

W „Hadesie” Underworld jest twoim placem zabaw

Odkąd ja był mały, gdy przyjaciel rodziny odpalił PlayStation, a ja grałem w pierwszą rundę Tekken, Kochałem gry wideo – ale nigdy nie byłem szczególnie dobrze na nich. W świecie biegaczy i min-maxxerów jestem typem gracza, który wybiera najłatwiejszy poziom trudności. Gram w gry fabularne i chociaż lubię niektóre aspekty walki, bardziej interesuje mnie to, co znajduje się w ekwipunku mojego wroga. Zanim wyruszam, walczę z bossem Google, a myśl o rozwiązaniu zagadki za pomocą timera przyprawia mnie o skurcze żołądka. Celujesz pod presją w strzelance FPS? Próbujesz prześcignąć innych graczy w Battle Royale? Wolałabym zbierać kwiaty Skyrim, dzięki.

W oparciu o moje wcześniejsze doświadczenia, roguelike dungeon crawler od Supergiant Games Hades powinna była być grą, której nienawidzę. Istnieją przerażający bossowie z ogromnymi pulami punktów zdrowia, dziesiątkami pułapek i pułapek, przytłaczającym poczuciem pilności i brakiem możliwości zdobycia łupu do solidnego ekwipunku. Nie mogę przestać w to grać.

Dzięki uprzejmości SuperGiant Games

Kup tę grę na:

Mój pierwszy kontakt z Hades przyszedł podczas oglądania Cecilii D’Anastasio, pisarki WIRED, transmitowanej na Twitchu. Byłem zahipnotyzowany. Ścieżka dźwiękowa była intensywna i wciągająca. Styl graficzny i aktorstwo głosowe były niesamowite. Szybkie hakowanie, rzucanie się i cięcie w połączeniu z coraz mniejszą pulą PW sprawiło, że moje dłonie były śliskie, a ja nawet nie byłem osobą, która grała. Poszedłem do Steam i upuściłem 25 dolców Hades tej nocy. Przed wschodem słońca miałem za pasem 12 godzin rozgrywki.

W Hadesgrasz jako Zagreus, książę podziemi. Twoim zadaniem, jeśli zdecydujesz się to zaakceptować, jest ucieczka ze wspomnianego podziemia i odnalezienie matki. Będziesz musiał przebić się przez biomy Tartarus, Asphodel, Elysium i Temple of Styks, zanim w końcu dotrzesz na powierzchnię i stoczysz jedną z najtrudniejszych bitew. Zmierzysz się ze zwykłymi potworami, takimi jak opancerzeni zbir i czarownicy z niszczycielskimi atakami dystansowymi, ale inne aspekty również działają przeciwko tobie. Spadające topory? Trucizna z rzadkimi lekarstwami? Gigantyczne różowe gałki oczne, w których rodzą się motyle, które niszczą twoje zdrowie? Musisz się nauczyć wielu wrogów.

I dowiedz się o nich, będziesz. W przeciwieństwie do innych gier z tego gatunku, cytując samą grę, „śmierć to nic wielkiego”. Twoje zdrowie w końcu się wyczerpie, a niezależnie od tego, czy pochodzi z kałuży magmy, czy z nieznośnego minibossa, nieuchronnie spotkasz się ze swoją śmiercią. Im częściej umierasz, tym więcej masz okazji, aby stać się silniejszym. Śmierć jest także tym, co pozwala ci odkryć więcej historii kryjącej się za twoimi próbami ucieczki. Za każdym razem, gdy giniesz, wynurzasz się ze Styksu i możesz zacząć od nowa próbę ucieczki. Mój brat dotarł na powierzchnię tylko w sześciu próbach; zajęło mi to 38. Żaden z nas nie miał przewagi nad drugim. Nie został nagrodzony za swoją szybkość i nie zostałem ukarany za niecierpliwość. Bez względu na to, jak w nią grasz, ta gra jest trudna jak diabli i to jest jej największa siła.

Jedną z moich ulubionych funkcji jest to, jak łatwo jest dostosować grę do preferowanego stylu gry. Ostatecznie istnieje wiele broni do wyboru, więc możesz spowolnić ją precyzyjnymi i potężnymi atakami dystansowymi lub grać tak, jak wolę, i wciskać przyciski swoim mieczem. Personalizacja staje się jeszcze lepsza z pomocą Łask, które są prezentami od krewnych z Olimpu. Dionizos może sprawić, że twoi wrogowie będą kacem, zmuszając ich do otrzymywania obrażeń w miarę upływu czasu. Afrodyta może ich oczarować, zamieniając wrogów w sojuszników na kilka sekund. Istnieją dary od każdego boga i bogini i wszystkie są korzystne na różne sposoby. Personalizacja wykracza poza broń i Łaski; ostatecznie możesz udekorować swój dom i dodać kilka funkcji do znalezionych lochów. Jako entuzjastyczny łupieżca byłem bardzo podekscytowany, aby w końcu dodać złoto i środki regenerujące do niektórych porozrzucanych urn, dając mi jeszcze więcej powodów, by je zniszczyć, gdy oczyszczałem spotkania. Istnieje nawet opcjonalny tryb Boga, który czyni cię bardziej odpornym na obrażenia, więc jeśli jesteś podobny do mnie i po prostu szczęśliwy, że tu jesteś, możesz przejść przez fabułę bez umierania całkiem tak szybko. Z drugiej strony, jeśli szybko wyczyścisz wszystko i chcesz więcej wyzwania, są też opcje: liczniki czasu, więksi złoczyńcy, niższe zdrowie i wszelkiego rodzaju sposoby na kumulowanie szans i sprawianie, że twoje zwycięstwa będą bardziej satysfakcjonujące.

Jest coś do powiedzenia o historii, która jest tak wciągająca, że ​​jesteś gotów toczyć w kółko te same generowane proceduralnie bitwy, aby odkryć jej więcej. Postacie, które spotykasz, są czarujące i wadliwe. Zeus jest apodyktycznym wujem, żartuje i wyśmiewa swoich braci, a Syzyf jest wesoły, nie przejmując się wcale tym, że został skazany na popchnięcie głazu. Im lepiej poznajesz postacie i im bardziej budujesz z nimi relacje poprzez prezenty w postaci olimpijskiej ambrozji, tym bardziej będziesz podekscytowany, aby zacząć. inne próba ucieczki. Okno dialogowe nie ma sobie równych. Poruszyło mnie to do łez, zarówno tych smutnych, jak i tych ze śmiechu. Żadnej innej grze nie udało się osiągnąć obu.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook