Różności i nowinki technologia

W kapitalistycznym Internecie nawet sławy dołączają do Gig Economy

Kiedy byłem bardzo mało, Neville Wanless życzył mi wszystkiego najlepszego w telewizji. Wanless był delikatnym klejem, który utrzymywał naszą regionalną stację w północno-wschodniej Anglii i chociaż pamiętam go głównie jako rozmazaną twarz z głosem jak nauczyciel Charliego Browna, w rodzinnym archiwum pozostało kilka wyraźnych sekund nagrania, co mam na myśli. zakurzone pudełko z kasetami, które musi gdzieś być. Jest rok 1983. Moi rodzice są w trakcie kupowania nowego domu, zatrzymując się w wynajętym domu, który moja mama zawsze nazywała „grot house”. Przebłysk pamięci, kruchy jak mikrofisza, sprawia, że ​​siedzimy z wyrazem wyczynu na zwiniętym dywanie. Właśnie otworzyłem prezenty urodzinowe i jestem bardzo zadowolony z mojej nowej dużej piłki. Potem przychodzi Wanless: „I bardzo wszystkiego najlepszego dla Laurence’a Martina Scotta, który ma dziś 3 lata”. Słyszysz, jak odpowiadam dźwiękiem, którego nigdy wcześniej nie wydałem i od tamtej pory nie wydałem nieumyślnie – rechot zdumienia żaby ryczącej. Rrrroiiiiiiiiiii.

Moi rodzice, nie wiedząc o tym, byli wczesnymi adoptującymi. W ciągu ostatnich kilku lat strony internetowe takie jak Cameo i Memmo ułatwiły zwykłym ludziom kupowanie spersonalizowanych filmów od znanych i półznanych. (Należy powiedzieć, że Wanless wydał swój okrzyk za darmo). Usługi te okazały się szczególnie dobrze dostosowane do warunków pandemii. Teraz, gdy Covid-19 dokonał Zoomified większości form interakcji społecznych, gwiazdy pasują do reszty twarzy na naszych ekranach: przyjaciół, rodziny, kolegów, lekarzy, urzędników ślubnych, terapeutów. Surrealizm w tej chwili sprawia, że ​​wydaje się rozsądne, że Snoop Dogg przypomina ci o przeczytaniu programu nauczania.

Caitlyn Jenner

Wideo z okazji urodzin Caitlyn Jenner? 2500 $, proszę

Format ma pewne początkowe problemy. Ponieważ wykonawcy często zwracają fakty z formularza zapytania, pismo wydaje się brzmieć jak drewno. Na Cameo możesz zobaczyć Elijaha Wooda, ubranego w barwiony krawat i kombinezon, wyjaśniającego jednemu z jego fanów, dlaczego tęskniła za spotkaniem z nim wtedy w Calgary – ponieważ była [checks notes] „Przemawiając na tej konferencji jako bibliotekarz i na temat zalet powieści graficznej!” Komik Sarah Silverman, który obecnie nie jest w Cameo, ubolewa nad tego rodzaju leniwym przedstawieniem w scenariuszach filmowych: „Ale jesteś prawnikiem i on cię kocha!” Wesołe filmy są być może nieuchronnie pełne tego.

Usługi takie jak Cameo również sugerują, i to dziwnie, że nie ma ograniczeń co do tego, co może utowarowić gospodarka koncertowa. Życie to krzątanina, życie głupie, nawet jeśli twoja sytuacja nie jest w oczywisty sposób niepewna. Trzecia najlepsza zawodniczka belgijskiej drużyny tenisowej kobiet, Kirsten Flipkens, zarobiła miliony nagród pieniężnych, ale dlaczego nie miałaby również zarobić 30 euro na nagraniu wideo ze spaceru z szatni na korty treningowe?

Cameo jest jak kamera termowizyjna, która sygnalizuje względny upał celebryty. Tiger KingNa przykład Carole Baskin robi siano, gdy świeci słońce. Jej filmy kosztują 299 dolarów, prawie cztery razy więcej niż Seinfeld Zupa nazistowska. (Wszystko to przypomina mi scenę z sitcomu 30 Rock w którym widzimy świat korporacyjnymi oczami Jacka Donaghy’ego. Kiedy rzuca wzrok na pokój, wszystko ma przed sobą unoszącą się wartość w dolarach. Akwarium: 2000 $. Stereo: 150 USD. Kenneth strona NBC: 7 USD).

Przyznaję, że moje zastrzeżenia mogą wydawać się humbuggy. Po tym czasie zasługujemy na mimowolny rechot zachwytu. Zachęcono nas do noszenia masek, a te usługi oferują kapryśny wariant noszenia masek. Są krokiem naprzód w stosunku do twarzy królika Zooma w rzeczywistości rozszerzonej. Kareem Abdul-Jabbar jest tutaj, aby zachęcić twoją miłość do anime; Brytyjska piosenkarka Lily Allen jest tutaj, aby dać ci szyty na miarę #PepTalk. Naprawdę oboje są mamą.

Tworzenie masek zaczynałoby się i kończyło jako nieszkodliwa zabawa, odrobina kibicowania w ponurym czasie, gdyby nie mieszanka sentymentu i pieniędzy. Zabawa powiązana ze znakiem dolara nadaje całemu przedsięwzięciu efektowny wygląd. Najnowsza książka uczonej i krytyczki Sianne Ngai, Teoria sztuczki, bada, jak nazywanie czegoś „sztuczkami” jest osądem zrodzonym z dziwactwa kapitalizmu. Ngai pisze, że sztuczki to rzeczy, które wydają się nieprzekonujące, ponieważ są „zawyżone” pod względem „ilości czasu i pracy zakodowanej” w produkcie lub towarze. Nawet najbardziej emocjonalne Memmos mają do nich nonszalancję, czemu nie pomaga ich zwięzłość. Możesz sobie wyobrazić Ricky Gervais Gabinet postać, David Brent, wyciąga swój kalkulator: 50 dolarów za 20 sekund, to… 9 000 dolarów za godzinę? Kły uśmiech Cue Gervais, spojrzenie w kamerę, marszczący nos, jak mówi, „pro rata”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook