GryNowości

W przyszłym miesiącu zadebiutuje paraolimpijska gra RPG reżysera Final Fantasy

Pierwszy projekt z Final Fantasy XV nowe studio reżysera Hajime Tabata JP Games ukaże się w przyszłym miesiącu, poinformowała firma. Wycieczka Pegasus Dream to mobilna gra RPG związana z Igrzyskami Paraolimpijskimi, pierwszą grą w historii posiadającą oficjalną licencję paraolimpijską. Początkowo ogłoszono to ponad dwa lata temu, ale Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie w Tokio zostały przełożone o rok z powodu pandemii COVID-19 i od tego czasu w projekcie panowała cisza radiowa.

JP Games opisuje Wycieczka Pegasus Dream jako „avatar RPG” osadzony w Pegasus City. Możesz stworzyć postać na podstawie selfie z telefonu i trenować ją w różnych para-sportach. Gra zawiera ilustrowane wersje dziewięciu para-sportowców z prawdziwego świata, którzy rywalizują w takich sportach jak oszczep, lekkoatletyka i koszykówka na wózkach inwalidzkich. Popularna japońska maskotka-robot-kot Doraemon jest również dołączona jako przewodnik po Pegasus City.

Gracz badmintona Rie Ogura, który występuje w Wycieczka Pegasus Dream. Sportowców zilustrował japoński artysta Godtail.

Zwiastun zwiastuna nie zawiera zbyt wielu informacji o tym, jak to zrobić Wycieczka Pegasus Dream faktycznie zagra, z bardzo krótkimi spojrzeniami na akcję w grze. Wygląda na to, że styl i zakres gry zmieniły się nieco od czasu jej pierwszego ogłoszenia, a Tabata sugeruje, że opóźnienie igrzysk zmieniło punkt ciężkości projektu.

„Format Wycieczka Pegasus Dream, który pierwotnie miał być „Para-Sports RPG”, został zmieniony na „Avatar RPG” w następstwie globalnej pandemii i odroczenia Igrzysk Tokio 2020 ”- mówi Tabata w oświadczeniu. „To dlatego, że czułem, że Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio, które odbędą się po przełożeniu, mogą pozwolić ludzkości na przezwyciężenie podziałów i pomóc nam zjednoczyć duchy. Bez względu na wynik Igrzysk w Tokio 2020, życzę sobie, aby ludzie z całego świata przyjeżdżali i otrzymywali pozytywną energię, której obfituje w Pegasus City ”.

Wycieczka Pegasus Dream będzie dostępna na iOS i Androida 24 czerwca. Jest to bezpłatne pobieranie z zakupami w aplikacji; JP Games twierdzi, że część zysków trafi do Fundacji Agitos, organizacji pomagającej osobom niepełnosprawnym uprawiać sport. Rejestracja przed uruchomieniem gry zostanie otwarta dzisiaj.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook