Różności i nowinki technologia

Walka o szczepienie ludzi w więzieniach i więzieniach

Swobodne podejście gubernatora Polisa do dobrostanu osób pozbawionych wolności wydaje się być podzielane przez niektórych przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Zarówno Mercado, jak i Taylor, wraz z organizacjami stróżów więziennych, opisują praktyki „kwarantanny” w więzieniach jako arbitralne i nieskuteczne. „Od samego początku sposób radzenia sobie z epidemiami jest po prostu katastrofalnie zły” – mówi Ken Hartman, dyrektor ds. Rzecznictwa w Transformative In-Prison Workgroup, organizacji non-profit zajmującej się rozwojem programów rehabilitacyjnych i terapeutycznych dla osób pozbawionych wolności. „Strategia brzmiała:„ W Więzieniu X wybuchła epidemia, więc przenieśmy część ludzi do więzienia Y ”. (Według wszystkich ekspertów ds. Zdrowia, z którymi rozmawiał WIRED, jest to zdumiewająco odwrotny błąd). Mercado donosi, że w środkowej Kalifornii Kobiety z ośrodka dla kobiet, które uzyskały wynik pozytywny, nadal mogły ponownie wchodzić do wspólnych cel, aby odebrać swoje rzeczy, a środki kwarantanny były niespójne. Czasami izolowana była tylko osoba, która uzyskała wynik pozytywny, a innym razem wszyscy współwięźniowie byli rozproszeni do różnych części placówki. „Robili to na bieżąco” – mówi Taylor o zasadach obowiązujących w Kalifornijskim Więzieniu Stanowym w Lancaster.

Chociaż w tak bezprecedensowej i szybko zmieniającej się sytuacji zrozumiałe jest pewne zamieszanie, raporty osób przebywających w więzieniach przedstawiają personel więzienny jako mniej przytłoczony niż celowo nieposłuszny wytycznym Covid-19. W całym kraju, w obiektach stanowych i federalnych, od więzień o minimalnej ochronie po komory egzekucyjne, pracownicy nie nosili masek i powodowali wybuchy epidemii. „Część problemu polega na tym, że strażnicy w środku są szczerze trumpem” – mówi Hartman. „To nie jest każdy strażnik, ale w rzeczywistości wielu z nich może bagatelizować [the dangers of Covid]. ”

Niezależnie od przekonań politycznych personelu, osoby rzekomo zachowywały się w sposób, który wskazywał, że znały środki ostrożności dotyczące Covid-19, ale i tak je lekceważył. „Był zespół z Sacramento, który przyszedł i sprawdził [that everyone was] dystans społeczny i za każdym razem, gdy przychodzili, pracownicy ogłaszali: „Jeśli nie nosisz maski i dystansu, napiszę o tobie” – mówi Mercado. „Ale potem przychodzili i mówili:„ Nie obchodzi mnie, czy nosisz maskę, czy nie. Nie obchodzi mnie, czy umrzesz ”.

Rzecznik Kalifornijskiego Departamentu Więziennictwa i Rehabilitacji odmówił komentarza w sprawie któregokolwiek z zarzutów, stwierdzając, że jego polityka nie polega na komentowaniu żadnych zarzutów, które nie zostały odnotowane w oficjalnym raporcie.

Według zwolenników konsekwencją niespójnego i źle zaplanowanego zarządzania Covid-19 jest erozja niewielkiego zaufania, jakie istniało między osadzonymi ludźmi a personelem placówki. „Kiedy rozmawiam z ludźmi, którzy wciąż są w środku, dostaję wiele oburzenia” – mówi Taylor. “I zgadzam się.” Doświadczenie Mercado było bardzo podobne, a także donosiła, że ​​była świadkiem rosnącego poziomu przemocy w miarę narastania frustracji. „Osobiście byłem sfrustrowany wypowiedziami pracowników, ponieważ wkurzają ludzi” – mówi. „Przenoszą ludzi dookoła. Ludzie mają objawy, a personel odmawia pomocy medycznej. To bardzo stresujące. Więc ludzie zaczęli się denerwować i wybijać szyby, ponieważ personel im nie pomagał ”. Nie są sami. Uwięzieni protestowali, a nawet zbuntowali się przeciwko swoim warunkom Covid-19 na całym świecie, od Kansas po Oregon, Wenezuelę i Sri Lankę.

pracownicy sanitarni sprzątający schody

Sytuacja byłaby okropna każdego dnia, ale te warunki są szczególnie niekorzystne, gdy próbujesz przekonać ludzi, aby pozwolili personelowi medycznemu ich zaszczepić. „Szczepionki nie można nakazać. Nie można kogoś przyszpilić i dźgnąć igłą ”- mówi Corene Kendrick, zastępca dyrektora ACLU National Prison Project. Powodem tego jest nie tylko to, że naruszyłoby to prawa osób uwięzionych do cienia autonomii cielesnej, ale także to, że odzwierciedlałoby haniebną historię eksperymentów medycznych w Stanach Zjednoczonych na więźniach, zwłaszcza na więźniach kolorowych. „W więzieniach przeważają osoby kolorowe, a Czarni mają bardzo uzasadnione powody, dla których nie ufają systemowi medycznemu. Już wtedy było poczucie nieufności, a podejmowane złe decyzje nie pomogły [facility staff’s] przyczyna ”, mówi Hartman. „To spowodowało oporność na szczepionki”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook