Różności i nowinki technologia

Wciągający widok Zoom może sprawić, że rozmowy wideo będą bardziej osobiste

Zoom wprowadza funkcję tła wideo o nazwie Immersive View, która może sprawić, że rozmowy wideo będą bardziej przypominać spotkanie w biurze – lub przynajmniej wyglądać bardziej jak spotkanie. Zoom ogłosił tę funkcję w zeszłym roku na konferencji Zoomtopia, ale teraz jest ona dostępna dla kont Free i Pro uczestniczących w spotkaniach i webinarach z maksymalnie 25 uczestnikami.

Widok immersyjny opiera się na funkcjach wirtualnego tła, które Zoom już posiada, ale skupia się na faktycznym rozmieszczaniu uczestników spotkania w realistycznie wyglądająca lokalizacja, a nie tylko wyłączanie płaskiego tła. Gospodarze spotkania mogą włączyć widok immersyjny z tego samego menu, w którym można znaleźć widok mówcy i widok galerii; stamtąd Zoom automatycznie umieści uczestników w różnych wbudowanych wirtualnych scenach, takich jak sala konferencyjna lub audytorium, lub gospodarz spotkania może samodzielnie umieścić ich ręcznie.

Zoom zawiera kilka dodatkowych opcji tła widoku immersyjnego, w tym galerię sztuki.
Obraz: Zoom

Zoom mówi, że gospodarze mogą również zmieniać rozmiar uczestników, przenosić ich po scenie i przesyłać własne sceny, jeśli znudzą im się opcje Zoom. Teoretycznie każdy obraz może być użyty jako tło widoku immersyjnego, ale Zoom mówi, że dopasowanie typu pliku, współczynnika proporcji i zaleceń dotyczących rozdzielczości, jakie ma dla wirtualnego tła, zapewni najlepsze wyniki.

Zoom pierwotnie wprowadził Immersive View z przykładem przedstawiającym uczniów w wirtualnej sali lekcyjnej.
Gif: Zoom

Widok immersyjny ma również pewne istotne ograniczenia. W przypadku połączeń obejmujących więcej niż 25 osób pozostali uczestnicy będą spotykać się na pasku miniatur wideo u góry sceny. Ponadto dla każdego, kto nie korzysta z najnowszej wersji Zoom na komputerze stacjonarnym lub telefonie komórkowym, tło będzie domyślnie ustawione na takie ustawienie, jakie było włączone przed włączeniem widoku immersyjnego.

Więc jeśli nie używasz zaktualizowanego klienta Zoom, Twoi znajomi mogą spotykać się w galerii sztuki, ale wszystko, co zobaczysz, to zwykła siatka pól z czarnym tłem za innymi uczestnikami. Nagrania spotkań Immersive View napotykają podobny problem; zostaną nagrane w standardowym głośniku Zoom lub w widoku galerii, a nie w zabawnej wirtualnej scenie.

Zoom stał się usługą połączeń wideo podczas pandemii, ale zarówno Microsoft Teams, jak i Skype przeszły do ​​opcji tła, takich jak Immersive View. Microsoft zaktualizował zarówno Teams, jak i Skype o funkcję o nazwie Together Mode w 2020 roku, która umieszcza uczestników spotkania w tej samej wirtualnej scenie razem, używając wizji komputerowej do wycinania twarzy i ramion w celu łatwiejszego umieszczenia w wirtualnej scenie.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook