Nowości

Wersja zapoznawcza dla programistów Androida 12, od lepszych połączeń alarmowych po przeprojektowanie powiadomień

Wersja zapoznawcza programisty Androida 12 jest niedostępna, a Internet jest zajęty przeglądaniem go, aby znaleźć nowe funkcje lub wskazówki dotyczące przyszłości systemu operacyjnego. Do tej pory odkryto kilka interesujących rzeczy, takich jak awaryjna funkcja SOS, kilka przeprojektowań i inne przydatne, choć drobne, znaleziska:

Jak wskazał Android Police, funkcja Emergency SOS jest teraz znacznie łatwiej dostępna. Wcześniej wykonanie połączenia alarmowego wymagało przytrzymania przycisku zasilania, stuknięcia przycisku alarmowego, a następnie dwukrotnego stuknięcia przycisku Zadzwoń pod numer 911. Jednak w systemie Android 12 można go aktywować, naciskając szybko pięć razy przycisk zasilania, co uruchomi odliczanie informujące o zbliżającym się połączeniu alarmowym.

Android Police zauważa, że ​​domyślnie dzwoni pod numer 911. Możesz ustawić go tak, aby dzwonił na inny numer, ale jeśli numer ten nie jest rządową linią alarmową, telefon będzie musiał zostać odblokowany, aby połączenie zostało zrealizowane.

Proces uzyskiwania dostępu do funkcji połączeń alarmowych w systemie Android 11.
Zrzuty ekranu: Sean Hollister / The Verge

Interfejs połączeń alarmowych Android 12 Developer Preview.
Wizerunek: Android Police

Dokonano kilku drobnych zmian w pasku wyszukiwania aplikacji Ustawienia, ekranie blokady i odtwarzaczu powiadomień, ale Mishaal Rahman znalazł flagę funkcji, która „radykalnie” zmienia interfejs ustawień, aby ułatwić obsługę jedną ręką.

9to5Google odkrył również, że niektóre ekrany w aplikacji ustawień mają niebieskie tło. Spekuluje, że może być częścią podobnego systemu tematycznego, ale w tej chwili wydaje się bardzo niedokończony.

Porównanie: 9To5Google

Oczywiście powiadomienia również zostały przeprojektowane dzięki 9to5Google zauważając, że jest teraz dedykowany przycisk drzemki, a bąbelki ikon są teraz znacznie większe. Wygląda na to, że zmniejsza gęstość powiadomień, ale to wciąż bardzo wczesne dni dla Androida 12, więc możliwe jest wprowadzenie zmian lub dodanie przełączników, aby kontrolować, czy chcesz zobaczyć większą ikonę aplikacji.

Dymki ikony aplikacji są teraz większe.
Wizerunek: 9to5Google

Istnieje również kilka funkcji, które są sugerowane lub nawet mają obecne ustawienia, ale obecnie nie działają lub nie są włączone, w tym:

Biorąc pod uwagę wczesny stan wersji zapoznawczej programisty, nie jest ona tak naprawdę przeznaczona do codziennego użytku na głównym telefonie. Podobnie jak w przypadku wszystkich wersji beta, te funkcje i projekty mogą ulec zmianie w nowych wersjach. Mimo to jest to kuszące spojrzenie na przyszłość Androida i funkcje, które Google dodaje do już bogatego w funkcje dojrzałego systemu operacyjnego.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook