NowościOprogramowanie

WhatsApp próbuje po raz kolejny wyjaśnić użytkownikom swoją politykę prywatności

WhatsApp ma nowy plan, aby wyjaśnić swoją kontrowersyjną politykę prywatności – tę, która znalazła się pod ostrzałem, gdy użytkownicy zaczęli się martwić, że platforma udostępni ich wiadomości firmie macierzystej Facebook. W czwartkowym komunikacie firma wyjaśniła, w jaki sposób użytkownicy mogą zapoznać się z nową polityką i dowiedzieć się, w jaki sposób obsługiwane są wiadomości biznesowe i osobiste – które mają różne standardy prywatności.

Nowa polityka prywatności dotyczy przede wszystkim firm zajmujących się przesyłaniem wiadomości w WhatsApp oraz do jakich części danych mają dostęp te firmy. Większość wiadomości WhatsApp jest szyfrowanych od końca do końca, co oznacza, że ​​dostęp do nich mają tylko osoby faktycznie rozmawiające. Ale WhatsApp pozwala również użytkownikom wysyłać wiadomości do firm, a te wiadomości nie mają takich samych zabezpieczeń. Dane zawarte w wiadomościach biznesowych mogą być wykorzystywane do celów komercyjnych, takich jak targetowanie reklam na Facebooku, a niektóre z nich są również przechowywane na serwerach Facebooka. Polityka prywatności WhatsApp była próbą wyjaśnienia tej zmiany, ale wielu użytkowników zinterpretowało ją jako WhatsApp obejmującą ochronę prywatności, z której była znana.

Nowy baner WhatsApp i wyjaśnienie polityki prywatności.
Obraz: WhatsApp

Przed nową premierą 15 maja (przeniesioną z 8 lutego) WhatsApp planuje zaoferować użytkownikom możliwość zapoznania się z nową polityką prywatności w swojej aplikacji. Firma już próbowała uspokoić użytkowników za pomocą funkcji Status WhatsApp, ale teraz WhatsApp będzie zawierać baner, który można kliknąć, aby wyświetlić wyjaśnienie nowej polityki. Firma twierdzi, że w końcu przypomni użytkownikom o przeczytaniu nowej polityki i zaakceptowaniu jej, aby nadal korzystać z aplikacji.

WhatsApp zauważa również, że firmy płacą za prawo do korzystania z WhatsApp w celu docierania do klientów, a to jeden ze sposobów, w jaki WhatsApp może udostępniać swoją aplikację za darmo. Główne funkcje WhatsApp pozostają prywatne jak zawsze. Oczywiście nie jest to tak prywatne, jak mogłoby się wydawać niektórym użytkownikom: WhatsApp zaczął udostępniać Facebookowi niektóre dane osobowe, takie jak numery telefonów i zdjęcia profilowe, w 2016 roku, aby ulepszyć rekomendacje znajomych i reklamy w aplikacji.

Ton WhatsApp w tej ponownej zmianie polityki jest nieco przepraszający. Nie wyjaśniało użytkownikom, co się zmienia wystarczająco dobrze, i do tego należy. Ale WhatsApp zdołał również podkraść się do innych firm, które z zadowoleniem przyjęły exodus z WhatsApp podyktowany polityką:

Rozumiemy, że w tym czasie niektóre osoby mogą sprawdzać inne aplikacje, aby zobaczyć, co mają do zaoferowania. Widzieliśmy, jak niektórzy z naszych konkurentów próbują uciec z twierdzeniem, że nie widzą wiadomości od innych osób – jeśli aplikacja nie oferuje domyślnie pełnego szyfrowania, oznacza to, że mogą czytać Twoje wiadomości. Inne aplikacje mówią, że są lepsze, ponieważ znają jeszcze mniej informacji niż WhatsApp. Uważamy, że ludzie szukają aplikacji, które będą niezawodne i bezpieczne, nawet jeśli wymaga to, aby WhatsApp miał ograniczone dane. Staramy się rozważnie podejmować decyzje, które podejmujemy i będziemy nadal opracowywać nowe sposoby wypełniania tych obowiązków, mając mniej informacji, a nie więcej.

WhatsApp ukośnie odwołuje się do Telegrama, aplikacji, która wraz z Signal wydawało się korzystne z zamieszania związanego z tym, co się zmieniło w WhatsApp. Telegram poradził sobie z własną krytyką, że domyślnie nie włącza szyfrowania od końca do końca – i najwyraźniej WhatsApp nie chce, abyś o tym zapomniał.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook