NowościOprogramowanie

WhatsApp używa komunikatów o stanie – swojej wersji Stories – aby uspokoić użytkowników o prywatności

Aplikacja do przesyłania wiadomości należąca do Facebooka WhatsApp zaczęła publikować komunikaty o stanie użytkowników dotyczące „zaangażowania w ochronę Twojej prywatności”. Wiadomości w aplikacji pojawiały się członkom domeny The Verge pracowników w USA i Wielkiej Brytanii w sobotę, a niektórzy użytkownicy zgłosili, że komunikaty o statusie – wersja WhatsApp Snapchat Stories lub Twitter Fleets – pojawiają się w Indiach już od jakiegoś czasu.

„W związku z naszą ostatnią aktualizacją pojawiło się wiele błędnych informacji i nieporozumień. Chcemy pomóc wszystkim zrozumieć fakty dotyczące ochrony prywatności i bezpieczeństwa ludzi przez WhatsApp” – powiedział rzecznik WhatsApp w e-mailu do The Verge. „Idąc dalej, będziemy dostarczać aktualizacje dla osób na karcie Status, aby ludzie otrzymywali od WhatsApp bezpośrednio. Nasza pierwsza aktualizacja potwierdza, że ​​WhatsApp nie widzi Twoich osobistych wiadomości, podobnie jak Facebook, ponieważ są one chronione przez pełne szyfrowanie ”.

Komunikaty brzmią: „Jedna rzecz, która nie jest nowa, to nasze zaangażowanie w ochronę Twojej prywatności” oraz przypomnienie, że „WhatsApp nie może czytać ani słuchać Twoich osobistych rozmów, ponieważ są one całkowicie zaszyfrowane”.

WhatsApp dodaje aktualizacje statusu dotyczące swojej polityki prywatności

Wiadomości są częścią większego wysiłku WhatsApp, aby rozwiać błędne wyobrażenia na temat nadchodzącej aktualizacji jej polityki prywatności. Aktualizacja ma na celu wyjaśnienie, w jaki sposób firmy, które używają WhatsApp do obsługi klienta, mogą przechowywać dzienniki swoich czatów na serwerach Facebooka. WhatsApp zapowiedział zmiany w czatach biznesowych w listopadzie. Biorąc jednak pod uwagę historię błędów prywatności Facebooka, użytkownicy błędnie zinterpretowali zmiany w polityce prywatności, co oznaczało, że WhatsApp wymagałby udostępniania poufnych informacji z profilu Facebookowi.

Firma opublikowała stronę z często zadawanymi pytaniami na temat zmian i przesunęła datę wejścia aktualizacji z lutego na maj. Wydał oświadczenie na początku tego miesiąca, odnosząc się do zamieszania, aby powtórzyć, co będzie obejmować nowa polityka prywatności:

Aktualizacja nie zmienia praktyk udostępniania danych WhatsApp na Facebooku i nie wpływa na to, jak ludzie komunikują się prywatnie ze znajomymi lub rodziną, gdziekolwiek na świecie się znajdują. WhatsApp jest głęboko zaangażowany w ochronę prywatności ludzi. Komunikujemy się bezpośrednio z użytkownikami za pośrednictwem WhatsApp o tych zmianach, aby mieli czas na zapoznanie się z nową polityką w ciągu następnego miesiąca

Wśród wynikającego z tego zamieszania konkurencyjne aplikacje do przesyłania wiadomości Signal i Telegram ostatnio odnotowały wzrost liczby nowych użytkowników. Telegram powiedział w zeszłym tygodniu, że dodał użytkownikom możliwość importowania historii czatów z WhatsApp. Signal dodał do swojej aplikacji nowe popularne funkcje czatu, takie jak animowane naklejki i tapety.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook