Różności i nowinki technologia

Wiadomości tekstowe wysłane do użytkowników Google Fi za pomocą Hangouts zaginęły w zeszłym tygodniu

Użytkownik Google Fi na Hawajach otrzymał w poniedziałek wieczorem kilka SMS-ów z życzeniami wesołych Świąt Wielkanocnych. Problem w tym, że te wiadomości zostały wysłane w niedzielę wielkanocną, ale dotarły do ​​nich dopiero dzień później.

Google informuje teraz użytkowników Fi, którzy odbierają SMS-y przez Hangouts, że wysłane do nich wiadomości mogły zaginąć między 31 marca a 5 kwietnia. Firma twierdzi, że nastąpiła „przerwa” w świadczeniu usług, która wpłynęła na „niewielką liczbę osób”. Google twierdzi, że teraz rozwiązał problem i wysyła opóźnione wiadomości. Brakujące wiadomości powinny pojawić się w Hangouts do dzisiaj, 7 kwietnia.

Użytkownicy Fi od lat mogą wysyłać i odbierać połączenia i wiadomości za pośrednictwem Hangouts, ale Google ogłosił plany lata temu, aby usunąć te funkcje, przenosząc Hangouts do kolejnej aplikacji komunikacyjnej Google. Wygląda na to, że funkcje zostały wyłączone w ciągu ostatniego tygodnia.

Przerwa nastąpiła jednak, zanim usługa została całkowicie zamknięta, więc Google nadal pracuje nad poprawieniem opóźnionych wiadomości w Hangouts. Rzecznik Google potwierdził przerwę w działaniu usługi do The Verge i skontaktuje się z wymienionymi użytkownikami, których dotyczy problem. Wiadomości SMS będą odtąd dostarczane do Wiadomości przez Google lub do innej domyślnej aplikacji do obsługi wiadomości.

Opóźnione wiadomości mogą powodować poważne problemy dla nadawców i odbiorców. W listopadzie 2019 roku dostarczono ponad 168000 wiadomości, które pierwotnie zostały wysłane w Walentynki 2019, dziewięć miesięcy wcześniej. Ludzie otrzymywali mylące, bezkontekstowe wiadomości – w niektórych przypadkach wiadomości pochodziły od osób, które zmarły w międzyczasie. Problem został spowodowany awarią serwera w firmie Syniverse, która kieruje wiadomości tekstowe między operatorami.

Google od lat zamyka Hangouty, więc możliwe, że pozostało niewielu użytkowników korzystających z usługi w połączeniu z Fi. Nawet użytkownik Fi na Hawajach – który, w pełni ujawniony, jest moim przyjacielem – powiedział, że wiedział, że powinien był się zmienić jakiś czas temu i postanowił tego nie robić.

„Celowo postawiłem się w tym miejscu” – powiedział Jason Bennett, który otrzymał opóźnione wiadomości wielkanocne The Verge.Chciałem zobaczyć, co się stało, gdy przeszedł w tryb offline ”.

Treść wiadomości e-mail wysłanej do użytkowników Fi, których wiadomości były opóźnione.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook