Różności i nowinki technologia

Wiele społeczności Reddit zdewastowało treściami popierającymi Trumpa, prawdopodobnie z powodu włamań na konta moderatorów

Wiele subredditów zostało przejętych i zdewastowanych w piątek, prawdopodobnie w ramach skoordynowanej kampanii. Hakerzy podobno publikowali wiadomości lub zmienili projekt subreddita, aby wspierać prezydenta Donalda Trumpa.

„Trwa dochodzenie w sprawie szeregu zdewastowanych społeczności” – powiedział rzecznik Reddit w oświadczeniu dla The Verge. „Wygląda na to, że źródłem ataków były przejęte konta moderatorów. Pracujemy nad zablokowaniem tych kont i przywróceniem dotkniętych społeczności ”.

Jak wyglądała r / Japonia, kiedy została zdewastowana.
: r / Japonia

W tej chwili nie jest jasne, w jaki sposób włamano się na konta. W poście na r / subredditdrama wymieniono dziesiątki subredditów, których dotyczy problem, a wiele z nich było dość popularnych, w tym r / CFB, r / food, r / Japan, r / nfl, r / podcasts i r / space. Wygląda na to, że subreddit jest w trakcie przywracania normalnego działania, a niektórzy moderatorzy opublikowali wiadomości, w których informowali, że ich subreddit został przejęty.

Atak na Reddit to kolejny moment w coraz bardziej niepokojącym trendzie przechwytywania kont w mediach społecznościowych. Twitter padł ofiarą bezprecedensowego włamania w połowie lipca, w wyniku czego niektóre z najbardziej znaczących kont w sieci społecznościowej zostały przejęte w celu tweetowania oszustwa związanego z bitcoinami. (Trzy osoby zostały oskarżone w związku z tym atakiem). Niektóre konta YouTube zostały w ostatnich dniach przejęte, aby wyświetlać „transmisje na żywo”, które w rzeczywistości są oszustwami związanymi z bitcoinami.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook