Nowości

Windows 10 otrzymuje nową klawiaturę dotykową z GIF-ami, emoji i lepszym pisaniem głosowym

Firma Microsoft planuje wprowadzenie kilku znaczących zmian w swojej wbudowanej klawiaturze dotykowej dla systemu Windows 10. Zaktualizowany projekt klawiatury dotykowej opiera się na pracy firmy z systemem Windows 10X, wprowadzając nowe animacje naciśnięć klawiszy, dźwięki i wszystkie najważniejsze funkcje wyszukiwania i wstawiaj animowane pliki GIF.

Microsoft nazwał to WonderBar dla Windows 10X, a nowy projekt w Windows 10 zawiera również lepsze układy, które są zoptymalizowane pod kątem pisania, oraz możliwość przesuwania kursora przez spację na klawiaturze dotykowej. Jest to bardzo podobne do tego, jak iOS pozwala obsługiwać kursor, umieszczając palec na spacji i przesuwając w lewo, w prawo, w górę iw dół, aby nawigować.

Nowa obsługa kursora za pomocą spacji.

Nowy selektor GIF dla klawiatury dotykowej w systemie Windows 10.

Microsoft aktualizuje także swój selektor emotikonów w Windows 10. Selektor emotikonów, który aktywuje się po naciśnięciu winkey + kropka, wkrótce będzie zawierał ulepszony projekt oparty na systemie Fluent Design firmy Microsoft. Istnieje wyszukiwanie emoji, obsługa animowanych GIF-ów oraz zbieżność historii schowka i danych wejściowych emoji w jednym interfejsie.

Oprócz ulepszeń klawiatury i emoji Microsoft ogłasza dziś także nową formę dyktowania systemu Windows. Dubbing Voice Typing, interfejs głosu na tekst wbudowany w system Windows został przebudowany. Obejmuje bardziej nowoczesny wygląd, automatyczną interpunkcję i zaktualizowany backend, który według obietnic firmy Microsoft sprawi, że będzie to „najbardziej niezawodny sposób pisania głosowego w systemie Windows”.

Nowa funkcja pisania głosowego w systemie Windows.Wcześniejsze

Wszystkie te nowe zmiany w systemie Windows 10 są w tym tygodniu testowane przez niejawnych testerów systemu Windows w kanale deweloperskim i mogą nie być widoczne dla wszystkich testerów. Są częścią większej aktualizacji, którą Microsoft planuje na Windows 10 w pierwszej połowie 2021 roku.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook