Nowości

Windows 10 otrzymuje nowe ikony Eksploratora plików w ramach przeglądu wizualnego

Microsoft zapewnia Eksplorator plików w systemie Windows 10 wizualną zmianę z nowymi ikonami. Gigant oprogramowania rozpoczął wdrażanie wersji testowej systemu Windows 10, która zawiera zmiany w ikonach systemowych, które można znaleźć w Eksploratorze plików, w tym w Koszu, folderach dokumentów i urządzeniach takich jak dyski.

„Wprowadzono kilka zmian, takich jak orientacja ikon folderów i domyślnych ikon typów plików, aby zapewnić większą spójność w produktach firmy Microsoft wyświetlających pliki” – mówi Amanda Langowski, szefowa Microsoft Windows Insider. „Warto zauważyć, że foldery użytkownika najwyższego poziomu, takie jak Pulpit, Dokumenty, Pobrane i Obrazy, mają nowy wygląd, który powinien ułatwić ich rozróżnienie na pierwszy rzut oka”.

Nowa ikona Kosza.
Obraz: Microsoft

Być może śmiało Microsoft zauważa również, że „i tak, ikona Kosza również została zaktualizowana!” – wyraźny ukłon w stronę pewnych zmian, które firma próbowała wprowadzić w Koszu w przeszłości, które nie były dobre dla użytkowników systemu Windows.

Te zmiany ikon są dość niewielkie w ogólnym schemacie systemu Windows, ale są częścią szerszego wysiłku firmy Microsoft w celu modernizacji systemu Windows. Firma Microsoft zaprezentowała nowe ikony systemowe dla systemu Windows 10 na początku tego miesiąca, a firma wcześniej zaktualizowała niektóre ze swoich ikon systemu Windows 10 w zeszłym roku, dodając kolorowe wersje, a także ulepszyła menu Start, aby było bardziej usprawnione.

Nowe ikony Eksploratora plików firmy Microsoft.
Obraz: Microsoft

Microsoft planuje również „szeroko zakrojone wizualne odmłodzenie systemu Windows” o kryptonimie „Sun Valley”. Oczekuje się, że firma szczegółowo przedstawi swoje plany wizualne i więcej na temat przyszłości systemu Windows w nadchodzących miesiącach w ramach specjalnego wydarzenia informacyjnego.

Aktualizacje ikon pojawią się wraz z kilkoma poprawkami w układzie Eksploratora plików. Firma Microsoft dodaje dodatkowe wypełnienie między elementami w Eksploratorze plików, a tryb kompaktowy umożliwi powrót do klasycznego trybu Eksploratora plików. Zaktualizowany widok jest nieco bardziej zoptymalizowany pod kątem obsługi dotykowej i uzupełnia nowe ikony.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook