Różności i nowinki technologia

Windows 11 usuwa Skype jako domyślną aplikację

Dzisiejsze wiadomości dotyczące systemu Windows 11 dotyczą przede wszystkim tego, w jakim kierunku Microsoft widzi rozwój komputerów w ciągu najbliższych kilku lat, ale jest to tak samo opowieść o tym, jak Skype rozkwitł i spadł od czasu jego przejęcia dziesięć lat temu za 8,5 miliarda dolarów. Pięć lat temu Skype był wielką marką w rozmowach internetowych i wideo, a Microsoft stworzył z niego “aplikację skrzynki odbiorczej” dla systemu Windows 10, która była dołączona podczas instalacji i domyślnie uruchamiana przy starcie.

Teraz, po roku pandemii, w którym więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej używało swoich komputerów do przesyłania głosu i wideo, Skype’a nigdzie nie było widać w prezentacji ani materiałach dotyczących systemu Windows 11. Zamiast tego Microsoft Teams otrzymuje wyróżnione miejsce na nowym wyśrodkowanym pasku zadań i głębokiej integracji z systemem Windows.

Pasek zadań Windows 11 - Zespoły

Pasek zadań Windows 11 – Zespoły.
Obraz: Microsoft

Wizja przyszłości, którą Microsoft miał dla Skype’a na całym świecie, stała się rzeczywistością – ale ta rzeczywistość sprawiła, że ​​​​konkurenci Zoom i FaceTime stali się powszechnie znanymi markami. W czerwcu, kiedy Microsoft udostępnił usługę Teams dla kont osobistych, firma nadal płaciła ustami Skype, mówiąc: „Dla osób, które chcą tylko bardzo specjalnie zaprojektowanej aplikacji, Skype jest świetnym rozwiązaniem, a my go wspieramy i zachęcamy ”.

Ale teraz, jeśli chcesz używać Skype’a, musisz go znaleźć w Microsoft Store, jak każdą inną aplikację. Mówi rzecznik firmy Pogranicze: „Skype nie jest już aplikacją skrzynki odbiorczej dla nowych urządzeń z systemem Windows 11. Aplikację Skype można pobrać bezpłatnie ze sklepu Microsoft Store”.

Skype Windows 8

Możesz zobaczyć, jak gwałtownie spadł Skype w ciągu ostatniego roku, gdy weźmiesz pod uwagę, które inne aplikacje Windows 11 będzie zawierał po wyjęciu z pudełka; nawet Terminal Windows będzie pakietem. Skype dołącza do OneNote, Paint 3D i 3D Viewer jako aplikacje, które nie będą już dostarczane z systemem operacyjnym.

Nawet dodanie funkcji „Spotkaj teraz” jednym kliknięciem nie mogło pomóc Skype’owi w konkurowaniu na początku pandemii. Nagłe naciśnięcie na zdalne sprawiło, że zwykli użytkownicy wybrali potężne aplikacje do czatu klasy korporacyjnej, a giganci, tacy jak Microsoft i Google, otwierali swoje drzwi, aby zachęcić do tego trendu. Teraz, podobnie jak Google, Microsoft ma do uporządkowania skomplikowany zestaw narzędzi konferencyjnych, a premiera systemu Windows 11 sugeruje, że prędzej niż później zmniejszy on wagę.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook