RTV

Windows 7 nadal działa na co najmniej 100 milionach komputerów

Wygląda na to, że Windows 7 nadal działa na co najmniej 100 milionach komputerów, mimo że Microsoft zakończył wsparcie dla systemu operacyjnego rok temu. ZDNet analizuje odsetek komputerów nadal z systemem Windows 7 w różnych raportach analitycznych. Podczas gdy każde źródło danych przypisuje systemowi Windows 7 różne wartości procentowe udziału w rynku, większość zgadza się, że system operacyjny nadal stanowi około 20 procent komputerów osobistych.

Microsoft od lat twierdzi, że na całym świecie jest 1,5 miliarda użytkowników systemu Windows w różnych wersjach. Trudno jest uzyskać dokładną liczbę użytkowników systemu Windows 7 ze względu na różne metody stosowane przez firmy analityczne, ale jest to co najmniej 100 milionów. Jeśli obniżymy szacunki Microsoftu, że 1,5 miliarda użytkowników systemu Windows jest zaledwie miliard (jest 1 miliard aktywnych użytkowników systemu Windows 10), to system Windows 7 nadal znajduje się na ogromnej liczbie komputerów. W rzeczywistości może być nadal używany przez ponad 200 milionów urządzeń na całym świecie.

Najlepsze laptopy 2020 r .: Dell XPS 13 (koniec 2020 r.)

Dell XPS 13 to popularny komputer z systemem Windows 10.
: Monica Chin / The Verge

Wsparcie dla systemu Windows 7 zakończyło się w styczniu 2020 r., Prawie 11 lat po pierwszym uruchomieniu systemu operacyjnego w ramach kampanii marketingowej „Jestem komputerem, a Windows 7 był moim pomysłem”. Szybko stała się niezwykle popularną wersją systemu Windows, szczególnie w firmach. Patrząc na udział w rynku systemu operacyjnego w zeszłym roku, było jasne, że zajmie rok lub dwa, aby Windows 7 znalazł się znacznie poniżej 10 procent udziału w rynku.

Może minąć jeszcze więcej czasu, zanim system Windows 7 w końcu zniknie, zwłaszcza po roku, kiedy wiele osób zdecydowało się na komputery PC do pracy zdalnej i nauczania w domu. Microsoft poinformował o wzroście zapotrzebowania na komputery i ich wykorzystaniu w związku z pandemią. Prawdopodobnie część tego wykorzystania komputera pochodziła również z gospodarstw domowych odkurzających stare komputery i laptopy, z których nie korzystały często, a niektóre z tych urządzeń mogą nadal działać z systemem Windows 7.

Oczywiste jest, że pandemia wpłynęła również na rynek komputerów osobistych w ciągu ostatniego roku. Nadal czekamy na szacunki PC od Gartnera i IDC, ale niektórzy analitycy uważają, że w samym 2020 roku mogliśmy zobaczyć prawie 300 milionów komputerów PC. Byłaby to znacząca zmiana dla rynku komputerów osobistych, po tym, jak komputery PC odnotowały pierwszy rok wzrostu od 2011 r. W 2019 r. Wzrost ten został przyspieszony po zakończeniu obsługi systemu Windows 7, a większość analityków nie spodziewała się, że rynek będzie się dalej rozwijał w całym okresie 2020.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook