GryRTV

Winstall umożliwia masową instalację aplikacji systemu Windows za pomocą menedżera pakietów firmy Microsoft

Firma Microsoft wkrótce doda natywnego Menedżera pakietów systemu Windows do systemu Windows 10, ale ogranicza się on do interfejsu wiersza poleceń zamiast łatwego w użyciu GUI. Podczas gdy wielu będzie szczęśliwych, mogąc po prostu instalować aplikacje z wiersza poleceń, programista Tweeten, Mehedi Hassan, stworzył winstall – aplikację internetową, która korzysta z menedżera pakietów firmy Microsoft, który umożliwia tworzenie pakietów aplikacji w celu zbiorczego instalowania wszystkich ulubionych aplikacji Windows.

Jest idealny dla programistów, którzy regularnie zmieniają komputery, entuzjastów, którzy lubią formatować system Windows po każdej większej aktualizacji, lub po prostu każdego, kto chce szybko skonfigurować nowy komputer. Witryna winstall pozwala wybierać spośród gotowych pakietów lub tworzyć i udostępniać własną listę aplikacji. Może to być pakiet aplikacji do gier, w tym Steam, Discord, Twitch, Origin, Uplay i wiele innych, lub lista aplikacji zwiększających produktywność, takich jak Zoom, Slack i Microsoft Teams.

Winstall zawiera gotowe pakiety aplikacji.

Winstall jest podobny do Ninite, ale zawiera znacznie większy wybór aplikacji Windows dzięki temu, że korzysta z własnego Menedżera pakietów Windows firmy Microsoft. Firma Microsoft wybiera tę listę aplikacji ze zweryfikowanych źródeł i zarządza nią, a menedżer pakietów zostanie ostatecznie wbudowany w system Windows. Na razie musisz się zarejestrować, aby uzyskać dostęp do wersji zapoznawczej tutaj, aby działała.

Gdy menedżer pakietów Microsoftu zostanie w pełni wypalony w systemie Windows, nie będziesz potrzebować niczego instalowanego na komputerze, aby uruchomić Winstall, ani nawet nie musisz pobierać aplikacji. Winstall generuje skrypty, które można skopiować i wkleić w wierszu poleceń systemu Windows lub pobrać skrypt bat lub PowerShell i uruchomić go na nowym komputerze.

Ninite to jedna z naszych ulubionych aplikacji Windows do szybkiego instalowania szeregu niezbędnych aplikacji, ale menedżer pakietów firmy Microsoft oferuje po prostu znacznie większy wybór ponad 900 aplikacji. W połączeniu z winstall zaczyna zbliżać się do Sklepu Windows, o którym zawsze marzyłem, dzięki szerokiemu wyborowi aplikacji komputerowych i łatwemu sposobowi ich zbiorczej instalacji.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook