Różności i nowinki technologia

Wiodący Reddit, GameStop hypebeast, jest pozwany za swoją rolę w gwałtownym wzroście akcji

„Roaring Kitty”, znany również jako u / DeepFuckingValue na Reddicie i Keith Patrick Gill w prawdziwym życiu, jest teraz celem pozwu (który możesz zobaczyć poniżej), w którym twierdzi, że manipulował rynkiem, aby podnieść cenę akcji GameStop. Pozew twierdzi, że stworzył „fałszywą osobowość” początkującego inwestora, mając w rzeczywistości kilka certyfikatów finansowych i pracując dla firmy ubezpieczeniowej (która jest również wymieniona jako pozwany, w sprawie powołuje się na „brak nadzoru”).

Gill jest dobrze znany na subreddicie WallStreetBets, gdzie od roku publikuje informacje o akcjach GameStop, ich wartości oraz o tym, ile zainwestował. Publikował także godzinne filmy na YouTube omawiające akcje i dlaczego uważał je za niedowartościowane. Filmy są całkowicie wypełnione żargonem finansowym i dyskusją na temat modelu biznesowego GameStop i pozycji na rynku. Został nawet sprofilowany przez Plik dziennik “Wall Street gdy akcje zaczęły rosnąć, co donosiło, że miał zarobić dziesiątki milionów dolarów na swojej inwestycji.

Jednak skarga prawna mówi, że 10 lat Gilla w branży finansowej i inwestycyjnej, wraz z licencjami finansowymi i kwalifikacjami, które posiada, nie pasuje do osobowości „amatora, zwykłego faceta”, którą przedstawił na swoim kanale YouTube, koncie Reddit, i Twitter – i że użył tej persony do nielegalnego manipulowania rynkiem, wysyłając o tym informacje do swojego „legionu fanów”. Prawnicy argumentują, że jego certyfikaty finansowe sprawiły, że nielegalne było również dzielenie się twierdzeniami o akcjach, o których wie, że są „fałszywe lub wprowadzające w błąd”, co twierdzi powód.

Lista licencji i kwalifikacji papierów wartościowych, które pozew ma Gill.

W skardze próbuje się również przedstawić Gilla jako kogoś w rodzaju geniusza, twierdząc, że osobiście „wzniecił szał rynkowy” na Reddit i „aktywnie rekrutował handlowców” na YouTube i Twitterze jako część planu osiągnięcia zysku, niszcząc przy tym finanse innych. Powód twierdzi, że stracił pieniądze w sprawie po tym, jak wartość akcji wzrosła, rzekomo z powodu manipulacji Gilla.

Prawnicy sugerują, że nawet zwykłe ubranie, które nosił na filmach, było częścią planu Gilla w celu oszukania.

Gill ma przemawiać na kongresowym przesłuchaniu dotyczącym handlu GameStop 18 lutego, wraz z prezesami Reddit i Robinhood. Przesłuchanie ma na celu ustalenie, czy doszło do manipulacji na rynku związanych z szybkim wzrostem i spadkiem akcji GME.

Powód w sprawie ma nadzieję przekształcić ją w pozew zbiorowy, a stojąca za nim kancelaria prawna Hagens Berman utworzyła stronę, na której inwestorzy mogą przesyłać swoje skargi. Firma odniosła w przeszłości sukcesy w sprawach zbiorowych; zdobył znaczące ugody z Apple, Visa-Mastercard i Volkswagen.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook