GryMediaNowości

WIRED25 Dzień 3: Spójrz na problemy w nowy sposób

Rozmowy na Ostatni dzień tegorocznego wydarzenia WIRED25 obracał się wokół egzystencjalnego bałaganu, który charakteryzował rok 2020: Covid-19, uczciwość wyborów, pożary w Kalifornii. Ale eksperci, którzy zebrali się, aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat tych problemów i pracy, jaką wykonali, aby się z nimi zmierzyć, również wyrazili poczucie prawdziwego optymizmu.

SUBSKRYBUJ

Zasubskrybuj WIRED, aby poznać najważniejsze historie dotyczące technologii, nauki i przyszłości naszego życia.

Dyrektor National Institute of Allergy and Infectious Diseases Anthony Fauci rozpoczął dzisiejsze wydarzenie od rozmowy z redaktorem WIRED w dużym Steven Levy. I chociaż Fauci zauważył pewne niepokojące oznaki – 40 000 nowych przypadków w USA każdego dnia, wzrost pozytywnego wyniku testów w niektórych obszarach – pozostaje optymistą co do zakończenia pandemii. Ufał procesowi opracowywania szczepionek i uważa, że ​​do listopada lub grudnia powinniśmy spodziewać się potwierdzenia bezpiecznej, skutecznej szczepionki. Ale dla Fauci perspektywa szczepionki w ciągu najbliższych kilku miesięcy nie jest jedynym powodem do nadziei. Uważa, że ​​sama nadzieja jest skutecznym narzędziem w walce z pandemią. „Rozpacz sprawia, że ​​podnosisz ręce do góry i mówisz, że nie ma znaczenia, co zrobię, co się wydarzy, to się wydarzy” – powiedział. „To nieprawda. To ma znaczenie, co robimy. A jeśli zrobimy to jeszcze przez chwilę, spojrzymy za siebie, a wybuch będzie za nami, a nie wśród nas ”.

Następnie starszy pisarz WIRED Andy Greenberg rozmawiał z Markiem Rogersem, Nate Warfieldem i Ohadem Zaidenbergiem, którzy współtworzyli grupę wolontariuszy CTI League w celu ochrony szpitali i innych ważnych organizacji przed phishingiem i oprogramowaniem ransomware podczas pandemii. „Można powiedzieć, że jest to pandemia cybernetyczna, ponieważ złoczyńcy, aktorzy kryminalni, zawsze wykorzystywali wielkie wydarzenia” – powiedział Rogers. „A nie ma większego wydarzenia niż globalna pandemia”. Jednak nawet po zakończeniu pandemii szpitale, służby ratunkowe i inne organizacje nadal będą narażone na ataki cybernetyczne, dlatego CTI League szuka teraz sposobów kontynuowania swoich prac.

Starszy pisarz WIRED, Lily Hay Newman, rozmawiał następnie z inną ekspertką ds. Cyberbezpieczeństwa, Maddie Stone, która pracuje jako badacz bezpieczeństwa w Google Project Zero. Celem Project Zero jest znalezienie i wyeliminowanie luk zero-day – nieznanych luk w oprogramowaniu, które mogą zostać wykorzystane przez hakerów. Luki typu zero-day mogą być trudne do znalezienia i wykorzystania, więc hakerzy wdrażają je dla węższych aplikacji. „To naprawdę ukierunkowane, wyrafinowane typy ataków, ponieważ ich znalezienie i wykorzystanie wymaga dużej wiedzy” – powiedział Stone. „Zwykle są więc używane tylko do kierowania na znane i bardzo cenne cele, takie jak dysydenci polityczni, obrońcy praw człowieka, dziennikarze i tym podobne”.

Newman pozostał w trybie online, aby porozmawiać z Benem Adidą, dyrektorem wykonawczym VotingWorks, jedynej organizacji non-profit produkującej sprzęt wyborczy w USA. Adida powiedział, że biorąc pod uwagę złożoność wyborów w USA, maszyny do głosowania są koniecznością i nie powinny być produkowane przez firmy nastawione na zysk. „Uważamy, że wybory są podstawą demokracji, a fundacja ta powinna być własnością publiczną” – powiedział. Ale pomimo ciągłych obaw o włamania do maszyn do głosowania i ciągłego strachu przed oszustwami wyborczymi przez Trumpa – w tym podczas wczorajszej debaty prezydenckiej – Adida uważa, że ​​największe ryzyko dla uczciwości wyborów pochodzi od nas. „Największym zmartwieniem jest to, że wielu ludzi o dobrych intencjach, którym zależy na demokracji, zobaczy alarmistyczną historię na swoim Twitterze lub Facebooku i powiedzą:„ Potrzebuję powiedzieć o tym moim przyjaciołom ”- powiedział. „W ten sposób stają się nieświadomymi uczestnikami tej dezinformacyjnej gry polegającej na zmniejszaniu zaufania ludzi do wyniku wyborów”. Zostawił swoją publiczność ostrym ostrzeżeniem: „Jeśli stracimy wiarę w demokrację, stracimy demokrację”.

Świat matematyki zaoferował bardziej podnoszącą na duchu dyskusję. Współpracownik WIRED, Rhett Allain, rozmawiał z Lisą Piccirillo, profesor matematyki z MIT, która trafiła na pierwsze strony gazet na początku tego roku, kiedy rozwiązała istniejący od dziesięcioleci problem z węzłem Conwaya. Piccirillo wyjaśnił, że węzły są tym, co otrzymujesz, gdy połączysz ze sobą dwa końce splątanego przedłużacza. Cała poddziedzina abstrakcyjnej matematyki, zwana teorią węzłów, jest poświęcona odkrywaniu tajemnic węzłów, a węzeł Conwaya przez długi czas pozostawał uparcie odporny na analizy. Ale opracowując podobny węzeł, który miał kilka wspólnych cech, Piccirillo była w stanie wykazać, że węzeł Conwaya nie ma właściwości zwanej „sliceness” – i zrobiła to w ciągu zaledwie tygodnia. Uważa, że ​​ten abstrakcyjny matematyczny styl myślenia mógłby zostać wprowadzony do sal lekcyjnych. „Matematyka, której obecnie naucza się w szkołach, jest bardzo obliczeniowa” – powiedziała – „To w ogóle nie jest to, co robią matematycy. To, co naprawdę robimy, to staramy się prowadzić ostrożne, rygorystyczne argumenty dotyczące prostych przedmiotów ”.

Następnie rozmowa powróciła do pandemii, kiedy redaktor serwisu WIRED Alan Henry rozmawiał z Patrice Peckiem, dziennikarzem i autorem biuletynu „Coronavirus News For Black Folks”. Peck rozpoczęła publikację biuletynu na początku kwietnia, kiedy stało się dla niej oczywiste, że społeczność Czarnych będzie potrzebować dodatkowych zasobów podczas pandemii. „Kiedy zdałem sobie sprawę, że ludzie z wcześniej istniejącymi schorzeniami są bardziej narażeni na ciężką chorobę spowodowaną koronawirusem, wtedy zdałem sobie sprawę, ‘OK, ten wirus naprawdę zniszczy społeczność Czarnych’” – powiedziała. „Z powodu systemowego rasizmu skierowanego przeciwko Czarnym, w społeczności Czarnych istnieje przytłaczająca liczba wcześniejszych schorzeń”. W tym samym czasie Peck wiedziała, że ​​wiele czarnych publikacji zostało całkowicie zmniejszonych lub zamkniętych, więc wzięła na siebie odpowiedzialność za pisanie, zbieranie i rozpowszechnianie wiadomości o koronawirusie dla czytelników Blacków. Podejmując się tej ogromnej odpowiedzialności, Peck używał terapii i dobrej telewizji, aby utrzymać się przy życiu. „Nie wiem, po co będę dziennikarzowi i członkowi mojej społeczności, jeśli jestem wypalona, ​​zła i sfrustrowana” – powiedziała.

Następnie Megan Molteni, pisarka pracująca dla WIRED, rozmawiała z Avi Schiffmannem, 17-latkiem, który stworzył internetowy pulpit nawigacyjny Covid. Schiffmann zakodował swój tracker w styczniu, kiedy dane Covid-19 były zdecentralizowane i trudne do znalezienia. „Kiedy zaczynałem tę witrynę, nie było innych urządzeń śledzących Covid, które mógłbym znaleźć” – powiedział. Postanowił więc stworzyć swój własny tracker, kodując skrobaki, aby kompilować dane Covid na poziomie kraju i dodawać nowe skrobaki lub dostosowywać stare, jeśli to konieczne. Teraz, gdy sytuacja w zakresie danych Covid-19 jest bardziej stabilna, Schiffmann skupia się na projektach wspierających Black Lives Matter i głosowaniu – i będzie (ledwo) mógł głosować w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Podobnie jak Schiffmann, Audrey Tang, tajwańska minister ds. Cyfryzacji, już w młodym wieku zajmowała się technologią – ale zupełnie porzuciła szkołę. W rozmowie z Adamem Rogersem, starszym korespondentem WIRED, Tang – pierwszy na świecie minister rządu transpłciowego – omówił, w jaki sposób Tajwan ograniczył liczbę ofiar śmiertelnych Covid-19 do zaledwie siedmiu. Podnosząc tęczową maskę na twarz, Tang podkreśliła jeden z filarów tajwańskiej strategii Covid-19. „Jak widzisz, mamy pod ręką nasze maski”. Oprócz masek i kontroli temperatury na Tajwanie odnotowano minimalne zakłócenia. „W przeciwnym razie życie jest normalne” – powiedziała. Cyfrowe przywództwo Tanga pomogło w osiągnięciu tego niesamowitego sukcesu. Aby dystrybucja masek była wydajna i sprawiedliwa, Tang i jej współpracownicy stworzyli system, który umożliwia poszczególnym osobom śledzenie dostępności masek w czasie rzeczywistym. Ponieważ ten system ma otwarte API, każdy może się z nim połączyć, aby manipulować i badać te dane – tak jak wtedy, gdy jeden z prawodawców wykazał wcześniej niewidziane nierówności w systemie dystrybucji. Dla Tanga ten udział społeczeństwa w rozwoju technologii jest podstawą ich wizji demokracji. „Zamiast po prostu odbierać i rozumieć media, wiadomości i narracje, [the public] mogą być twórcami mediów, przekazów i narracji ”- powiedziała. „Nie zadowala nas, powiedzmy, przesyłanie tylko trzech bitów na osobę co cztery lata – co nawiasem mówiąc, nazywa się głosowaniem”.

Od czasu ogłoszenia WIRED25 na początku września przez Kalifornię przetoczyły się pożary, paląc prawie 4 miliony akrów, zabijając co najmniej 26 osób i niszcząc ponad 8000 konstrukcji. Dlatego należało tylko dodać do składu Davida Saaha i LeRoya Westerlinga. Saah jest głównym badaczem w Pyregence Consortium, które pracuje nad stworzeniem lepszych modeli pożarów, a Westerling jest liderem grupy roboczej konsorcjum zajmującej się modelowaniem długoterminowym. W rozmowie z Danielem Duane, współautorem WIRED, Saah i Westerling ujawnili przyczyny poważnych pożarów w Kalifornii i sposoby, w jakie próbują walczyć. Jednak w miarę nasilania się pożarów, Westerling niekoniecznie myśli, że ludzie opuszczą najbardziej dotknięte obszary en masse. „Nie jest jasne, czy ludzie zamierzają porzucić wnioskowanie o dzikich terenach miejskich lub wiejskich obszarach Kalifornii tylko z powodu pożaru” – powiedział. „Kalifornia to duży stan, ma kryzys mieszkaniowy, brakuje mieszkań, życie w nadmorskich miastach jest drogie. A potem sprawy takie jak Covid wywierają na ludzi presję, aby bardziej się rozproszyli, zamiast konsolidować na obszarach już zurbanizowanych ”. Tak więc ludzie tacy jak Saah i Westerling muszą nadal chronić te społeczności.

Po dniu spędzonym na omawianiu drażliwych problemów i innowacyjnych rozwiązań, redaktor naczelny WIRED, Nick Thompson, zamknął wydarzenie, rozważając, w jaki sposób zawiłe matematyczne zagadki mogą pomóc nam przewartościować gigantyczne kwestie, takie jak klimat i pandemia Covid-19. Aby rozwiązać zagadkę węzła Conway, Lisa Piccarillo wymyśliła nowy, łatwiejszy do zrozumienia węzeł, który ma wspólne najważniejsze właściwości węzła Conway. „To była niesamowita metafora całego wydarzenia” – powiedział Thompson. „Jeśli jest problem i jest to problem nierozwiązywalny, jak go naprawić? Jak na to patrzysz w nowy sposób? ”


Więcej od dostawcy WIRED25

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook