Media

WIRED25: Reed Hastings z Netflixa o poszerzaniu swoich horyzontów

Dzięki Covid-19, mantrą na rok 2020 musi być „kwarantanna i chłód”. Dobrze, że Netflix jest tutaj, aby „bawić ludzi na całym świecie”, jak wyjaśnił współzałożyciel firmy Reed Hastings na tegorocznym WIRED25.

Zaspokojenie podniebienia światowej rozrywki wymaga jednak nieśmiertelnego ducha inwencji, a także narracji, które obejmują zarówno Stany Zjednoczone, jak i zagranicę. Sekret Netflixa, według nowej książki Hasting Brak reguł Zasadypolega na tym, że ceni swoich pracowników ponad proces pracy. To właśnie ta zorientowana na pracowników postawa pozwala startupowi utrzymać kulturę innowacji w miarę, jak się rozwija z, powiedzmy, 30-osobowego dostawcy DVD do wypożyczenia pocztą, w największą na świecie usługę przesyłania strumieniowego, z ramieniem zajmującym się produkcją filmów, które rywalizuje z Big Sześć.

SUBSKRYBUJ

Zasubskrybuj WIRED, aby poznać najważniejsze historie dotyczące technologii, nauki i przyszłości naszego życia.

Usługa oferuje filmy i programy telewizyjne wyprodukowane w Hiszpanii, Niemczech, Japonii, Korei, Wielkiej Brytanii, Brazylii i nie tylko, zapewniając lockdownom historie z dowolnego miejsca dla każdego. „Jeśli jesteś globalistą, tak jak ja”, powiedział Hastings w wywiadzie dla redaktora naczelnego WIRED, Nicka Thompsona, „chcesz połączyć świat i chcesz, aby ludzie rozumieli, szanowali, kochali i doceniali każdego inny. A rozrywka jest kluczową częścią tego, jak to się dzieje ”. A w czasach szalejącego nacjonalizmu, jeśli kultura jest antidotum na bigoterię, płyń dalej!

Globalistyczny etos Hastingsa nie przekłada się jednak na śledzenie planów podróży w celu uzyskania lepszych, wartych obejrzenia rekomendacji. Więc chociaż od czasu do czasu pojawia się koreański film, gdy jego algorytm głębokiego uczenia „bada krawędź”, aby poszerzyć twoje artystyczne horyzonty, nie szpieguje cię, aby sprawdzić, czy ostatnio byłeś w Korei Południowej. Chodzi o różnorodność, a nie nadużywanie danych.

„Nikt nie chce filmu takiego jak ten, który oglądałeś wczoraj” – powiedział Hastings Thompsonowi. „Chcemy czegoś innego, świeżego”.

Twoje dane, jak również szybko zauważył, są bezpieczne w Netflix. „Nie kupujemy żadnych danych. Nie sprzedajemy żadnych danych. Jesteśmy kompletną, odizolowaną wyspą danych ”. Twoje rekomendacje powstają wyłącznie dzięki Twoim nawykom oglądania w połączeniu z preferencjami anonimowych użytkowników. Gdyby jednak firma była finansowana przez reklamodawców, Netflix – podobnie jak inne potwory z Doliny Krzemowej – byłby motywowany do dzielenia się Twoimi informacjami ze swoimi sponsorami.

Ten model oparty na subskrypcji w dużej mierze uchronił firmę przed reakcją technologiczną w ostatnich latach. Ponadto, jak zauważył Hastings: „Jesteśmy zasadniczo firmą z Los Angeles, która zajmuje się niesamowitą technologią”, a dwie trzecie jej budżetu przeznaczono na tworzenie treści w La La Land. Dlatego bardziej konkurują z Disney + i HBO Max niż z Facebookiem i Google.

Jeśli chodzi o przyszłość Netflix, będą nadal tworzyć świetne seriale i filmy. Te media mogą jednak ostatecznie pójść drogą powieści i opery i stać się „małą formą sztuki”. Niepewność dotyczy „zagrożeń zastępczych”, takich jak treści tworzone przez użytkowników z TikTok i YouTube oraz postęp w sprzęcie AR i grach wideo. Netflix nie jest jednak zainteresowany przeprowadzką na te terytoria, „ponieważ nie będziemy tak dobrzy. Ale na razie filmy i seriale wydają się być podstawowym formatem dla ludzi. Myślę więc, że mamy do czynienia z dość długoterminową sprawą, ale przynajmniej w zasadzie któregoś dnia filmy i programy telewizyjne będą małe ”.

Zanim kino stanie się tak rarytasem jak teatr elżbietański, Hastings zaleca obejrzenie Jake’a Gyllenhaala w „wolnym i pięknym” filmie Paula Dano. Dzikiej przyrody. Miej też oko na nadchodzące projekty Netflix, takie jak Obamowie, Prince Harry i Meghan Markle, a także grono innych „niesamowitych producentów”. Dlaczego więc nie zostać w domu i odpocząć? W telewizji jest mnóstwo.

Portret autorstwa Carlosa Alvareza / Getty Images.


Jeśli kupisz coś za pomocą linków w naszych historiach, możemy otrzymać prowizję. To pomaga wspierać nasze dziennikarstwo. Ucz się więcej.


Więcej świetnych historii WIRED

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook