Różności i nowinki technologia

Witryna agregatora wiadomości Knewz jest zamykana

Knewz, witryna agregująca wiadomości stworzona przez News Corp Ruperta Murdocha w celu uzyskania pewnego wpływu na kontrolę Google i Facebooka nad tym, jakie artykuły czytają użytkownicy, nie żyje. Witryna, której kuratorem jest mieszanka sztucznej inteligencji i prawdziwych edytorów oddychających, trwała zaledwie 18 miesięcy przed zamknięciem, prawdopodobnie dlatego, że News Corp zaczął uzyskiwać ustępstwa zarówno od Google, jak i Facebooka.

Jaskrawo żółta strona tytułowa Knewz zniknęła, ale nadal można zobaczyć jej pożegnalną wiadomość (i wtyczkę do innych stron News Corp). Według Knewz miał proweniencję „ale nie zyski”.

Zaufanymi źródłami wiadomości Knewz są podmioty News Corp.

Knewz próbował reklamować się jako agregator przyjazny wydawcom, czerpiąc z dużych i małych źródeł w całym spektrum politycznym. Gdyby działała zgodnie z obietnicą, faworyzowałaby oryginalne raporty nad szybką agregację wiadomości, udostępnianie danych wydawcom i pomijanie cięcia przychodów z reklam. Problem polegał na tym, że nikt nie czytał wiadomości przez Knewz, a według The Columbia Journalism Review, witryna często domyślnie korzystała ze źródeł News Corp, a nie innych wydawców.

Czas na zamknięcie Knewz ma sens, nawet jeśli wydaje się, że rozbija on iluzję, że News Corp robił to dla kogokolwiek innego niż on sam. Dzięki prawu wspieranemu przez Australijską Komisję ds. Konkurencji i Konsumentów — na macierzystym terenie News Corp — platformy takie jak Google i Facebook są zmuszone płacić i negocjować z wydawcami wiadomości w celu wyświetlania ich historii. Początkowo nie poszło to dobrze z żadną platformą (Google zagroził, że wycofa swoją wyszukiwarkę z Australii), ale ostatecznie zarówno Google, jak i Facebook zawarły umowy z News Corp. Nie potrzebujesz dziwnego i tępego narzędzia, takiego jak Knewz, kiedy może po prostu zmusić australijskich regulatorów, aby zmusili ludzi do zapłaty.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook