Różności i nowinki technologia

Witryny Facebooka Nextdoor-Clone Neighborhoods pojawią się wkrótce w czterech amerykańskich miastach

Facebook, który nigdy nie widział sieci społecznościowej, której nie mógł skopiować, twierdzi, że jego sąsiedztwa klonowe Nextdoor są teraz dostępne w całej Kanadzie i wkrótce pojawią się w czterech miastach w USA. Według CNETdocelowe lokalizacje w USA to Charlotte w Północnej Karolinie; San Diego, Kalifornia; Baton Rouge, Luizjana; i Newark w stanie New Jersey.

Podobnie jak Nextdoor, Neighborhoods polega na zbieraniu zdefiniowanych geograficznie grup użytkowników w jednym miejscu w celu omówienia lokalnych wydarzeń. Facebook twierdzi, że użytkownicy powinni mieć możliwość poznania sąsiadów, poproszenia o rekomendacje najlepszych kawiarni lub ślusarzy oraz organizowania lokalnych wydarzeń. Użytkownicy mogą również tworzyć grupy odłamów zgodne z ich zainteresowaniami.

„Możesz znaleźć tętniące życiem lokalne grupy na Facebooku w Twojej okolicy lub utworzyć własne grupy związane z dzielnicami w oparciu o Twoje zainteresowania” – mówi Facebook w poście na blogu. „Możesz tworzyć grupy Neighborhoods dla lokalnych obserwatorów ptaków lub omawiać wczorajszy mecz z innymi miłośnikami koszykówki w Twojej okolicy”.

Użytkownicy będą zachęcani do dzielenia się przemyśleniami na temat swojej okolicy i organizowania wydarzeń.
: Facebook

Jest dość pewne, że przynajmniej część aktywności w tych grupach przekształci się również w drobne sprzeczki, zaciekłe argumenty polityczne i jawny rasizm, jak widzieliśmy na Nextdoor. Facebook ma również dość straszne osiągnięcia, jeśli chodzi o umożliwianie grupom użytkowników spędzania czasu. Grupy na Facebooku, które również pozwalają użytkownikom organizować się wokół wspólnych zainteresowań, zostały zidentyfikowane jako wylęgarnia niekontrolowanego ekstremizmu, pielęgnująca wszystko, od białej supremacji, przez dezinformację przeciwko szczepionkom, po teorie spiskowe. Nie jest wcale jasne, w jaki sposób Facebook zamierza uniknąć wybuchu tych samych problemów w nowych dzielnicach.

Tylko użytkownicy, którzy ukończyli 18 lat, będą mogli dołączyć do tych grup, w których mogą utworzyć nowy profil oddzielny od swojego głównego konta na Facebooku. Mogą „dodać zainteresowania, ulubione miejsca i biografię” do tego profilu, zanim przedstawią się grupie. Ludzie będą też mogli przyjmować określone role, raporty CNET, na przykład „socjalizator”, „pomocnik” lub „powitanie”. Nie jest jednak jasne, co pociągną za sobą te role ani jak ludzie będą je przyjmować.

– powiedział Reid Patton, menedżer produktu w Facebook Neighborhoods CNET że każda grupa będzie miała moderatorów, którzy „upewniają się, że ludzie przestrzegają wytycznych i są mili” (to cytat z CNET nie Patton). Ale po raz kolejny nie jest jasne, kim są ci moderatorzy (wolontariusze? Opłacani pracownicy?) I jakie uprawnienia będą mieli, aby egzekwować zasady Facebooka. Skontaktowaliśmy się z Facebookiem z pytaniami i zaktualizujemy tę historię, jeśli usłyszymy więcej.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook