GryRTV

Wkrótce będzie można wypróbować gry na konsolę Xbox przed ich pobraniem

Microsoft planuje pozwolić właścicielom konsoli Xbox wypróbować gry, zanim pobiorą je jeszcze w tym roku. Nowa funkcja pulpitu nawigacyjnego Xbox umożliwi graczom konsolowym natychmiastowe strumieniowanie gier za pośrednictwem usługi Xbox Cloud Gaming (xCloud) firmy Microsoft. To część dążeń do większej integracji xCloud z konsolami Xbox i aplikacją Xbox na komputerach z systemem Windows.

„W tym roku dodamy gry w chmurze bezpośrednio do aplikacji Xbox na komputerach PC i zintegrowamy je z naszą konsolą, aby oświetlić wszelkiego rodzaju scenariusze, takie jak„ wypróbuj przed pobraniem ”- mówi Kareem Choudhry, szef działu chmury granie w firmie Microsoft.

Microsoft nie opisuje wszystkich sposobów, w jakie xCloud pojawi się na konsolach Xbox, ale wypróbowanie gier przed ich pobraniem z pewnością otwiera możliwości dla właścicieli Xbox, którzy chcą wiedzieć, jaka jest gra przed jej zakupem.

Pulpit nawigacyjny Xbox Series X firmy Microsoft.

Tak czy inaczej, wykorzystanie xCloud, aby umożliwić graczom Xbox szybkie przejście do gier przed ich pobraniem, będzie szczególnie przydatne w dniu premiery gry. W przypadku gier, które regularnie przekraczają 100 GB, pobieranie tytułów często zajmuje wiele godzin, jeśli nie planowałeś z wyprzedzeniem i nie ładowałeś gry przed jej uruchomieniem.

Podczas briefingu z przedstawicielami prasy przed niedzielnym wydarzeniem Xbox E3 firmy Microsoft, szef Xbox, Phil Spencer, chciał podkreślić zaangażowanie Microsoftu w Xbox Game Pass i gry w chmurze.

„Tak więc w tej chwili jesteśmy jedyną platformą udostępniającą gry na konsolę, komputer i chmurę jednocześnie” — mówi Spencer. „Inni przenoszą gry konsolowe na komputery po latach, nie tylko zmuszając ludzi do kupowania sprzętu z góry, ale także ładując je po raz drugi, aby grać na PC”.

Spencer odnosi się oczywiście do Sony i jego nieustających wysiłków, aby wprowadzić więcej gier PlayStation na komputery PC lata po ich premierze. Microsoft oczywiście preferuje własne podejście do jednoczesnego uruchamiania na wielu platformach i dostępności w Xbox Game Pass pierwszego dnia.

Mówiąc o Xbox Game Pass, Microsoft zobowiązuje się również do ustanowienia jakiejś formy harmonogramu dla ekskluzywnej zawartości własnej dla tej usługi. „Jeśli chodzi o ogólny skład, chcemy dojść do punktu, w którym co kwartał wypuszczamy nową grę… wiemy, że dobrze prosperująca usługa rozrywkowa potrzebuje spójnego i ekscytującego przepływu nowej zawartości” — wyjaśnia Matt Booty, szef Xbox Wytwórnie gier. „Więc nasze portfolio będzie nadal rosło wraz z rozwojem naszych usług”.

Firma Microsoft nie udostępnia jeszcze aktualizacji dotyczącej wzrostu liczby subskrypcji Xbox Game Pass. . Usługa wzrosła do 18 milionów subskrybentów na początku tego roku, po stałym wzroście przez cały 2020 rok. Dzisiejsze ogłoszenia są częścią szerszych wiadomości Xbox i xCloud, w tym aktualizacji serwerów do xCloud i planów Microsoftu dotyczących aplikacji Xbox TV i urządzeń do przesyłania strumieniowego.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook