Różności i nowinki technologia

Właściciele Tesli w Kalifornii poprosili o ograniczenie ładowania z powodu fali upałów

Niektórzy właściciele Tesli w Kalifornii są proszeni o mniejsze ładowanie samochodów – zarówno w domu, jak i za pomocą firmowych doładowań – aby oszczędzać energię podczas ekstremalnych upałów. Zdjęcia ogłoszenia w samochodzie pojawiły się wczoraj na Reddicie i The Verge potwierdził, że otrzymało go wielu właścicieli Tesli w Kalifornii.

„Obecna fala upałów wpływa na sieć energetyczną w Kalifornii”, czytamy w części zawiadomienia Tesli. „Jeśli to możliwe, prosimy o ograniczenie doładowania i ładowania w domu między godziną 16:00 a 21:00, aby wesprzeć działania w całym stanie zmierzające do zarządzania popytem.”

Nie ładując samochodów w okresach szczytowego zużycia energii w całym stanie, właściciele Tesli mogą pomóc kalifornijskiej sieci energetycznej lepiej zarządzać dodatkową energią, której ludzie mogą używać do chłodzenia swoich domów podczas intensywnego upału. Gubernator Kalifornii Gavin Newsom zwrócił się do mieszkańców tego stanu o unikanie używania urządzeń między 15:00 a 22:00.

Tesla ostrzegł również właścicieli, że odcięcie zasilania może wpłynąć na ich opcje ładowania. Zakłady użyteczności publicznej od czasu do czasu odcinają prąd w okresach gorącej, suchej i wietrznej pogody, aby zapobiec pożarom, jak to zrobiła firma użyteczności publicznej Pacific Gas & Electric w niektórych rejonach Kalifornii w październiku ubiegłego roku.

Tesla przypomniał właścicielom, że mogą zobaczyć stan doładowania w ich okolicy z ekranu dotykowego swojego samochodu. Korzystanie z dostępnej ładowarki doładowującej może pozwolić właścicielom na ładowanie samochodu, jeśli nie są w stanie tego zrobić w domu.

Oto obraz pełnej informacji:

Obraz powiadomienia udostępniony The Verge.
: Kyle L.

Tesla nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Dzięki, Kyle!

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook